Domů » Bleskovky » Acer představil dva nové tablety: Budou je pohánět SoC od Intelu

Acer představil dva nové tablety: Budou je pohánět SoC od Intelu

Na nedávno proběhlé tiskové konferenci, konané v New Yorku, ukázal Acer dva nové tablety. Jejich společným znakem je použitý SoC. Acer se totiž spoléhá na čipy Atom od Intelu.

  

Acer Iconia One 8 B1-820 mířící na nenáročné zákazníky měří 214 × 128 × 9,5 mm a váží 355 gramů. IPS displej s úhlopříčkou 8 palců bude mít rozlišení 1280 × 800 px. Čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3735G s maximálním taktem 1,83 GHz bude mít k dispozici 1 GB operační paměti. Vnitřní úložiště nabídne kapacitu 16 nebo 32 GB v závislosti na zvolené verzi. Její kapacitu bude možné rozšířit prostřednictvím micro SD karet.

Čelní kamera bude mít rozlišení 0,3 Mpx, což je na dnešní dobu opravdu velmi málo. Tablet bude mít i zadní kameru, která má již vyšší rozlišení 5 Mpx. Operačním systémem budu Android ve verzi 5.0 Lollipop. Iconia One 8 B1-820 bude dostupná v celé řadě barevných variant, ze kterých si vybere opravdu každý.

Druhý představený model nese označení Acer Iconia Tab A3-A30. Jeho rozměry jsou 260 × 176 × 9,7 mm a váží 540 gramů. 10 palcový IPS displej s rozlišením 1920 × 1200 pixelů naznačuje, že tato novinka míří na náročnější zákazníky. Procesor zůstal téměř stejný, Intel Atom Z3735F se liší pouze tím, že podporuje až 2GB operační paměť, kterými je osazen i tento tablet. Kapacita vnitřního úložiště zůstala stejná jako u osmipalcového modelu. Zachována zůstala také podpora micro SD karet.

 

Přední kamera se dočkala vylepšení a nabídne rozlišení až 2 Mpx. Zadní je bohužel totožná jako u první novinky. Tablet pohání operační systém Android 5.0 Lollipop.

Menší a méně vybavený model bude stát 179 € (cca 5000 Kč), varianta s 10 palcovým displejem vás přijde na 299 € (cca 8300 Kč). Během května by měly být obě novinky dostupné na evropském trhu.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).