Acer údajně vezme veletrh IFA útokem se čtyřmi novými smartphony s Windows

Svět telefonů se systémem Windows Phone okupuje podle červencových statistik agentury AdDuplex Nokia/Microsoft s 97procentním podílem, 1,5 procenta patří HTC a do zbytku se vejde Samsung, Huawei a ostatní malí výrobci. Od zaběhnutých výrobců jsme Windows Phone neviděli již nějaký čas, například HTC One M8 s Windows byl dostupný pouze v USA.

  

V březnu nás na veletrhu MWC překvapil Acer, ovšem jeho model Liquid M220 byl low-end v pravém slova smyslu. Jeho prodejní výsledky neznáme, ale v Aceru jsou zdá se spokojeni, neboť podle redaktora serveru WinFuture.de Rolanda Quandta chystá další čtyři modely, se kterými přijede v září na veletrh IFA do Berlína.

Jakou výbavu budou chystané novinky mít, a zda již budou běžet na Windows 10 Mobile, prozatím nevíme. Věříme však, že se mezi spekulovanou čtyřkou najde i nějaký lépe vybavený model.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku