Acer údajně vezme veletrh IFA útokem se čtyřmi novými smartphony s Windows

Svět telefonů se systémem Windows Phone okupuje podle červencových statistik agentury AdDuplex Nokia/Microsoft s 97procentním podílem, 1,5 procenta patří HTC a do zbytku se vejde Samsung, Huawei a ostatní malí výrobci. Od zaběhnutých výrobců jsme Windows Phone neviděli již nějaký čas, například HTC One M8 s Windows byl dostupný pouze v USA.

  

V březnu nás na veletrhu MWC překvapil Acer, ovšem jeho model Liquid M220 byl low-end v pravém slova smyslu. Jeho prodejní výsledky neznáme, ale v Aceru jsou zdá se spokojeni, neboť podle redaktora serveru WinFuture.de Rolanda Quandta chystá další čtyři modely, se kterými přijede v září na veletrh IFA do Berlína.

Jakou výbavu budou chystané novinky mít, a zda již budou běžet na Windows 10 Mobile, prozatím nevíme. Věříme však, že se mezi spekulovanou čtyřkou najde i nějaký lépe vybavený model.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Kolousek001 (neregistrovaný)

  Ač nemám Acer moc v lásce sem rád, že se toho nebojí … Čím víc se systém bude šířit, tím lépe. Hlavně pro MS samozřejmě a případné Lumie. Systém je to samozřejmě skvělý ale musí se dostat mezi lidi, musí se o něm mluvit a lidi se ho musí přestat bát …

  A ten typickej výrok jako že na to nejsou appky tak je to k ničemu (samozřejmě pitomost) by to mohlo taky zvrátit.

  • Martin Alexandr (neregistrovaný)

   Dle mého představí dva low endy, stredni třídu a nějakou vlajkovou loď, ta proste chybí, tak by mohli nalákat lidi.

  • uni (neregistrovaný)

   MARTIN ALEXANDR: Já tedy nevím, kdy MS představí modely, ale nějaký Acer asi nový HiEnd s W10M před MS? To si nedovedu představit.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Vlajková loď mezi představenými asi nebude, max střední třída, ale i tak UNI, ty si nedovedeš díky Apple brýlím představit mraky věcí :-D

  • uni (neregistrovaný)

   Naopak, dovedu. Já nemám „xyz“ vidím rudě a nic mě nezajímá:-)

  • Martin Alexandr (neregistrovaný)

   UNI v dnešní době je možné vše :) tak bych se nedivil ani

 2. Bublina (neregistrovaný)

  No hlavně by konečně mohl udělat ty telefony alespoň trochu hezké. Když výrobci páchají s WP takové designové zrůdy, nemohou se divit, že se to neprodává, byť na tom jede dnes nejlepší mobilní OS. Každý kouká na vzhled. U mých dětí, když vybíraly mobil s WP, také hrál design dosti podstatnou roli.

 3. salam00n (neregistrovaný)

  mne by kludne stacil MS ako jediny vyrobca telefonov s WP.

  len to by musel konecne priniest aj iny design ako milionkrat vyluhovanu nokiu 900….

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *