Domů » Bleskovky » Acer na veletrhu IFA předvedl koncept počítačů budoucnosti (video)

Acer na veletrhu IFA předvedl koncept počítačů budoucnosti (video)

Acer na veletrhu IFA v Berlíně předvádí koncept zařízení, které se jmenuje Extend. Jejich ideou je proměnit telefon v primární zařízení, které se bude připojovat k větším obrazovkám a příslušenství jakými jsou klávesnice a myš. Není to nic nového, v roce 2008 se na svět dostalo zařízení s názvem Redfly, které bylo určené pro telefony se systémy BlackBerry a Windows Mobile.

 

Je budoucnost počítačů v podobných zařízení? Je to možné, telefony jsou dnes dost výkonné na to, aby velkému počtu uživatelů obstaraly majoritu činností, které provádějí. Většina lidí na počítačích píše dokumenty, prohlíží YouTube, poslouchá muziku, sleduje filmy, prochází sociální sítě, využívá online služby bank a dalších institucí, telefony mají dost výkonu na to, aby podobné činnosti zajistily.

Podobný koncept však bude vyžadovat ještě úpravy uživatelského rozhraní a přímočarou funkčnost, optimálně práci bez kabelů, s dotykovým displejem, dostatečnou výdrží baterie. Zároveň aby zákazník podobné řešení zvolil, musí být cena dostatečně nízká, jelikož v opačném případě lze vždy koupit plnohodnotný notebook nebo hybridní zařízení.

David Podzimek

3 komentáře

 1. FantomasMan (neregistrovaný)

  Tak s tohoto videa dostáva Steve Ballmer smrtiaci krč.

 2. hop.sem (neregistrovaný)

  Dovolil bych si podotknout, že další zařízení snad ani není potřeba. K současným telefonům lze připojit vše potřebné.

  V podstatě je třeba jen optimalizovat GUI v OS, přece jen na PC jsme ve valné většině zvyklý pracovat s více okny na jednou a pokud tato možnost bude k dispozici tak v podstatě stačí mít jen dock v něm, napájení, klávesnici/myš, monitor, konektivitu lze řešit skrze wifi a případně nějaké uložiště pokud nebudu využívat ta internetová. A díky BT/WiFi toto řešení může být i téměř bezdrátové.

  Domnívám se, že na toto video, jsme narazil z jedno z článků zde na smartmanii. Je v něm vidět, že to jde i teď, ač přepínaní mezi ony aplikací je omezené na rozdělení obrazovky.

  [odkaz]

 3. Adam Eichler (neregistrovaný)

  Dvě slova: Motorola Atrix

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *