Domů » Bleskovky » Acer Liquid Zest: Slušný základ pro nenáročné s Androidem 6.0

Acer Liquid Zest: Slušný základ pro nenáročné s Androidem 6.0

Acer v Barceloně představil dva levné smartphony Liquid Zest, které svou výbavou cílí především na méně náročné uživatele. Ve výbavě najdeme 5″ IPS displej s HD rozlišením (720 x 1280 px), 8Mpx fotoaparát (f/2.0) a přední 5Mpx selfie kamerku. Video lze nahrávat maximálně ve Full HD rozlišení při 30 fps.

Model s označením Liquid Zest 4G nabízí navíc podporu LTE sítí a pohání jej čtyřjádrový Mediatek MT6735 se čtyřmi jádry (1,3 GHz + GPU Mali-T720MP2). Základní model s podporou 3G běží na quad-core MediaTeku MT6580 (GPU Mali-400MP2).

Výrobce u 4G modelu láká také na kvalitní zvuk DTS HD Premium. Informace o velikosti interní paměti, RAM, rozměry a hmotnost zatím zveřejněny nebyly. Potěší však přítomnost Androidu 6.0, které tradičně doplňuje uživatelské prostředí od Aceru.

Liquid Zest se v České republice objeví v dubnu za 2 990 Kč, Liquid Zest 4G přijde v květnu za 3 990 Kč včetně DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. Fore (neregistrovaný)

    Mali-400MP2 to kde vyhrabali? Výprodej nepoužitých grafik pro Galaxy S2 :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).