Domů » Bleskovky » Novinky od Aceru: Levný smartphone, dva tablety a 27palcové all-in-one PC s Androidem

Novinky od Aceru: Levný smartphone, dva tablety a 27palcové all-in-one PC s Androidem

Zbývá několik posledních dní do zahájení veletrhu CES a výrobci postupně lákají na výrobky, které si zde bude možné prohlédnout. Acer se vytasil rovnou se čtyřmi zařízeními, jejichž společným jmenovatelem je přítomnost operačního systému Android ve verzi 4.2 „Jelly Bean“. V ostatních ohledech se ale od sebe značně liší, takže si je rozebereme jeden po druhém.

Acer Liquid Z5: Pět palců, nízké rozlišení a podprůměrný hardware

Nový smartphone od Aceru se zaměřuje především na méně majetné jedince toužící po telefonu s velkým displejem. Tento bod Liquid Z5 bez okolků splňuje a nabídne rozměrnou pětipalcovou obrazovku. Bohužel, její rozlišení je pouze 480 x 854 px, což má za následek jemnost jen 196 PPI. Ani hardwarová výbava nijak nevyráží dech – dvoujádrový procesor MediaTek MT6572 na frekvenci 1,3 GHz doplňuje pouze 512 MB operační paměti.

  

Solidní výsledky slibuje 5Mpx fotoaparát s BSI snímačem a světelností f/2.4, obáváme se však, že skutečnost nebude tak růžová, jak výrobce tvrdí. Dále nechybí 4GB interní úložiště, WiFi, Bluetooth a GPS. Zaujme podpora dvou SIM karet a nechybí ani dvě barevné varianty, jmenovitě šedá a bílá. Acer Liquid Z5 bude dostupný za 169 EUR (4660 Kč) na vybraných evropských trzích, Česká republika mezi nimi však není.

Acer Iconia A1-830 & Iconia B1-720

Levné tablety řady A1 a B1 slaví poměrně solidní úspěchy a tak není divu, že Acer přináší novou generaci s označením A1-830, resp. B1-720. První jmenovaný nabídne 7,9palcový IPS displej s rozlišením 1280 x 768 px a procesor Intel Atom Z2560 na frekvenci 1,6 GHz doplněný o 1 GB RAM. Velikost vnitřní paměti činí 16 GB, je však naštěstí rozšířitelná pomocí paměťových karet microSD. Nechybí ani 5Mpx fotoparát a potěší také tloušťka tabletu pouhých 8,5 milimetrů, ačkoliv s hmotností 380 gramů to již tak slavné není. Za cenu 3650 Kč lze spoustu chyb odpustit, v České republice ale částka bude nejspíše o něco vyšší.

   

Druhý tablet s označením B1-720 zamíří do úplně nejlevnějšího segmentu, kam přinese sedmipalcový displej s dosud nespecifikovaným rozlišením, dvoujádrový procesor na frekvenci 1,3 GHz (nejspíše půjde o MediaTek MT6572) a 1 GB operační paměti. K dispozici bude varianta s 3G a dvě barvy v podobě červené a šedé. Baterie vydrží něco přes pět hodin a zaujme příznivá cena asi 2600 Kč. Více detailů zatím známo není, během několika dnů bychom se však měli dozvědět vše podstatné. I tento tablet nejspíše bude dostupný na českém trhu.

   

Acer TA272 HUL: 27″ monstrum s Androidem

Asi nejpozoruhodnějším představeným zařízením je 27palcové All-in-one PC s rozlišením 2560 x 1440 px. To nabídne čtyřjádrový procesor NVidia Tegra 4, 16 GB interní paměti, vestavěnou webkameru a širokou konektivitu zahrnující HDMI a USB 3.0. Přítomen je operační systém Android 4.2 „Jelly Bean“ a obrazovka je samozřejmě doteková. Cena bohužel atakuje hranici 23 000 Kč a za tyto peníze si je možné postavit solidně vybavené stolní PC včetně samostatného 27palcového monitoru. Své zákazníky si zařízení určitě najde, jen je otázkou, zda jich bude dostatek.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).