Domů » Bleskovky » Acer, ASUS a HTC připravují smartphony se systémem Tizen

Acer, ASUS a HTC připravují smartphony se systémem Tizen

O nové platformě Tizen se v poslední době celkem dost mluví a někteří analytici jí předpovídají zářnou budoucnost. Zda se tak skutečně stane nebo jde jen o další nafouknutou bublinu, ukáže až čas. Tizen je open-source platforma, na které pracuje Samsung společně s Intelem a podle zákulisních informací se v budoucnu nedočkáme chytrých telefonů jen od korejského Samsungu, ale zájem projevili i další výrobci jako HTC, Asus a Acer. Pokud vše půjde podle plánů, měly by se první modely s Tizenem objevit na trhu už na konci tohoto roku, v případě HTC pak na začátku roku 2013. Tizen má být univerzální systém použitelný jak na smartphonech, tak i tabletech či netboocích a jak jsme vás informovali před několika dny, poradí si i s emulací aplikací pro Android.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

10 komentářů

 1. Tak teda ten systém na tom telefonu v článku vypadá fakt HROZNĚ! :-D

 2. aaron (neregistrovaný)

  Cekam, ze se s necim brzo vytasi i Huawei [odkaz]

 3. no je fajn, ze sa snazia o dalsiu open source alternativu(skoda, ze webOs bude uvolneni ako open source az na jesen), len mam obavu, ze tam bude intel tlacit tie svoje procesory

  • To je ale dobře. Výkonově totiž jedno jádrovej x86 atom porazí i tegru 3.

  • aaron (neregistrovaný)

   Ale pouze u jednovlaknove aplikace.

  • videl som testy toho Lava telefonu s x86 a jedine kde exceloval len v SunSpider teste

   ale o vykon mi neide, ale spotrebu

 4. gaspic (neregistrovaný)

  další zkopírovanej android (nebo iOS), ještě že tu je WP.

 5. Tohle jeste vice posili Android, co se tyce aplikaci… to je fajne ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).