TOPlist

9,7″ iPad Pro bude zřejmě dražší než jeho předchůdce

Pondělní tisková konference Apple zřejmě přinese dva zcela nové hardwarové produkty, a to 4″ iPhone SE a 9,7″ tablet iPad Pro. Ten se stane nepřímým nástupcem iPadu Air 2, od nějž „zdědí“ úhlopříčku displeje, ostatní výbava však bude spíše korespondovat s iPadem Pro. Tablet by tak měl dostat výkonný čipset Apple A9X, 4 GB RAM, čtveřici reproduktorů, chytrý konektor pro připojení externí klávesnice a podporu pera Apple Pencil. Oproti 12,9″ iPadu Pro má navíc dostat lepší 12Mpx fotoaparát se schopností záznamu videa ve 4K rozlišení.

ℹ️ Stačí jeden klik! Přidejte si nás mezi mezi preferované weby, případně nás sledujte v Google Zprávách, nebo na Seznam.cz

I když generační obměna zařízení Apple obvykle nijak nehýbe s cenou, podle serveru 9to5mac má být základní konfigurace nového iPadu Pro dražší, než v případě nejlevnějšího iPadu Air 2. Důvodem má být nejen množství novinek uvedených výše, ale také vyšší kapacity vnitřní paměti. Základní varianta 9,7″ iPadu Pro má disponovat 32GB vnitřní pamětí a její cena má začínat na 599 dolarech (14 400 korun bez DPH), v nabídce má být ještě dražší varianta se 128GB úložištěm a LTE konektivitou; její cenu však neznáme. Současný iPad Air 2 má stále v nabídce Applu zůstat, vyřazena však prý bude první generace.

ℹ️ Stačí jeden klik! Přidejte si nás mezi mezi preferované weby, případně nás sledujte v Google Zprávách, nebo na Seznam.cz

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích.

Kapitoly článku