Sledujte nás na YouTube

9 z 10 Čechů přijme hovor od šéfa i na dovolené: Jak jste na tom vy?

Přes 90 procent Čechů na dovolené nosí mobil pořád při sobě a svému nadřízenému odpoví nejdéle do druhého dne. Více než polovina odpoví dokonce okamžitě nebo do hodiny. Nejrychleji reagují na hovor od šéfa na dovolené Pražané. Oproti tomu v Plzeňském kraji odpoví tak rychle jen 50 procent zaměstnanců na dovolené. Datové služby v zahraničí využívají více muži. Ženy oproti tomu spíše volají a píší SMS.  Lidé si na dovolené mobil nechávají u sebe i kvůli druhé nejvyužívanější funkci mobilního telefonu, fotoaparátu. Vyplývá to z online průzkumu Vodafone Zoom, který pro Vodafone mezi 1 050 respondenty různých věkových kategorií z celé ČR realizovala agentura Data Collect. 

Dvě třetiny českých zaměstnanců si na dovolené vybírají, na jaké hovory a zprávy budou reagovat. Třetina z nich reaguje na každý hovor a každou SMS. Více než polovina  bez mobilu vydrží maximálně jeden den a překvapivě se nejedná jen o mladé lidi ve věku 18-24 let. Ti naopak tvrdí, že vydrží bez mobilu i déle. Dvě pětiny z nich vydrží na dovolené bez mobilu až tři dny. 

Nejpoužívanější funkce mobilního telefonu na dovolené (v %):


Další závěry, které vyplynuly ze speciálního dovolenkového průzkumu:

 • Téměř polovina Čechů používá v zahraničí jak volání, tak SMS. Druhou  nejoblíbenější funkcí mobilního telefonu na dovolené je fotoaparát. Dalšími oblíbenými funkcemi jsou budík a Mp3 přehrávač. 
 • Pouze 9 % Čechů si mobilní telefon o dovolené nechává v hotelových sejfech. Každý druhý z nich i tak minimálně jednou denně kontroluje přijaté hovory a sms. 
 • 65 % Čechů odpovídá jen na vybrané hovory a SMS. Pouze 1 procento respondentů během své dovolené neodpovídá na žádné hovory ani SMS.

Michal Javůrek

9 komentářů

 1. Cleric (neregistrovaný)

  Telefon bych nezvedl.

 2. mberdych (neregistrovaný)

  Prijde na typ prace a tak. Pokladni v hypermarketu asi nezvedne, proc by volal ze. Ale jsou situace a druhy prace, kde to muze mit sve duvody. Ale to si kazdy musi srovnat sam.

 3. Michal (neregistrovaný)

  Tak jelikož mám mobil placený firmou tak jej zvednu kdekoliv kde to jde. A když zrovna nejsem u mobilu tak volám zpátky a to nejen šéfovi.

 4. Dragi (neregistrovaný)

  Telefony zásadně na dovolené nezvedám,natož ještě od šéfa…:-)

 5. diviline (neregistrovaný)

  Nezvedám ani na dovolené ani o volnu. V telefonním seznamu mám uložené jako “NEBRAT!!!”. Stejně mě chtějí jen dotlačit na přesčas. =)

 6. nAscA (neregistrovaný)

  Zvedam i podrizenym i sefovi. Potrebuji aby oni zvedali telefony take kdyz maji dovolenou…

 7. Standa (neregistrovaný)

  Zvedám jen dle míry vlastního černého svědomí a stejně tak se chovám i k ostatním: pokud jde někdo na dovolenou a má resty, klidně mu zavolám, v opačném připadě jim neotravuju dovolenou prací.

  • S.h.I.t. (neregistrovaný)

   Asi tak.

   Navíc pokud mi volají na dovolenou, tak to už opravdu musí být něco a ne nějaká trivialita.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *