Domů » Bleskovky » 7×7: Silně návyková logická hříčka pro Android (tip na hru)

7×7: Silně návyková logická hříčka pro Android (tip na hru)

Hrami typu „spoj 3+ políčka“ se to hemží snad na všech platformách. Kdo by neznal kupříkladu legendární Bejeweld, který i přes tento naprosto primitivní koncept přikoval hráče k obrazovkám na dlouhé hodiny. Dalším přírůstkem do této kategorie je i novinka 7×7, jež se nyní objevila v obchodě Play. Vaším úkolem bude spojovat čtverce podle barev tak, aby se vedle sebe nacházely alespoň čtyři. Na směru naprosto nezáleží, mohou být spojeny vertikálně, horizontálně či diagonálně. Při tomto propojení dané čtverce zmizí a můžete směle pokračovat, pokud však přesunete nějaký útvar aniž by to vytvořilo čtveřici, přibydou na hracím poli další tři obrazce a to se vám dříve nebo později stane osudovým, jelikož se hrací plocha zcela zaplní.

 Když jde do tuhého  
Začátek hry; když jde do tuhého; minimalistická hlavní nabídka

Aplikace vsází na velmi jednoduchý vzhled, který je však ve výsledku velkou výhodou a leckomu by mohl připomenout prostředí operačního systému Windows Phone. Aby si na své přišli i soutěživí hráči, hra obsahuje systém achievementů a také ukládá nejvyšší dosažená skóre. Pokud půjde do tuhého, jsou k dispozici ještě dvě pomůcky. První je možnost přesunout nějaký čtverec na jakékoliv volné místo na ploše, i pokud k němu nevede přímá cesta. Tou druhou je poté naprosto jednoduchá možnost kroku zpět. Obě tyto možnosti jsou však omezené a do začátku nabydete po dvou pokusech.

-

Další získáte v prvním případě tvořením speciálních komb, v tom druhém pak postupováním do vyšších levelů, čehož dosáhnete vždy po určitém počtu poskládaných čtveřic. Sladkou tečkou na závěr zůstává, že hra je distribuována zcela zdarma a i hodnocení 4,9 na Google Play svědčí o tom, že stažením chybu rozhodně neuděláte. Podobná hra mimochodem existuje i pro iOS, dokonce má stejný název, ale pochází od jiných vývojářů.

-


Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

8 komentářů

 1. nevíte pro mi to háze že není kompatibilní s mým zařízením? Mám DHD a nejnovější oficiální rom 2.3.5

  • Martin Pavlović

   Zajímavé, nicméně řešitelné zatím nejspíše pouze stažením z alternativních zdrojů nebo hlubším zásahem do systému (změna přístroje v build.prop). Autor nejspíše aplikaci vašemu zařízení nepřizpůsobil. Zkuste vydržet třeba se to změní, na mém Huawei Ascend G300 je bez problému funkční.

  • Requires Android:

   4.0 and up

  • Tedka jsem si toho taky vsiml :D Ze to rovnou nechce ctyrjadrovej procik :D

  • ehm.. a čo má spoločné hardwarová náročnosť a použitá verzia Android SDK? :)

 2. Ano Bejeweld lidi pritahla a to nejen hernim principem ale i GRAFIKOU. Kdyz se treba mrknu na Jewels Deluxe, ktery vas pritahne i vizualni strankou… ty diamanty se pekne lesknou a jsou tam dalsi ruzne efekty a animacky… a pak mrknu na tohle… nejak se mi najednou chce spat :D ziiif :D

  • O Bejeweled mi nemluv, co jsem tam namrskal diamantíků a motýlků, abych měl všechny Achievmenty (vyjma 1M matchů, to fakt nejde:-) ). Tohle jsem mastil už na Palmu. A ano, audiovizuální stránka hry je perfektní a jistě je součástí úspěchu, zde…

 3. tazzi (neregistrovaný)

  U telefonu samsung galaxy mini 2 nelze nainstalovat. píše to, že zařízení není kompatibilní s touto verzí. Je nějaké řesení???

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).