7×7: Silně návyková logická hříčka pro Android (tip na hru)

Hrami typu „spoj 3+ políčka“ se to hemží snad na všech platformách. Kdo by neznal kupříkladu legendární Bejeweld, který i přes tento naprosto primitivní koncept přikoval hráče k obrazovkám na dlouhé hodiny. Dalším přírůstkem do této kategorie je i novinka 7×7, jež se nyní objevila v obchodě Play. Vaším úkolem bude spojovat čtverce podle barev tak, aby se vedle sebe nacházely alespoň čtyři. Na směru naprosto nezáleží, mohou být spojeny vertikálně, horizontálně či diagonálně. Při tomto propojení dané čtverce zmizí a můžete směle pokračovat, pokud však přesunete nějaký útvar aniž by to vytvořilo čtveřici, přibydou na hracím poli další tři obrazce a to se vám dříve nebo později stane osudovým, jelikož se hrací plocha zcela zaplní.

 Když jde do tuhého  
Začátek hry; když jde do tuhého; minimalistická hlavní nabídka

Aplikace vsází na velmi jednoduchý vzhled, který je však ve výsledku velkou výhodou a leckomu by mohl připomenout prostředí operačního systému Windows Phone. Aby si na své přišli i soutěživí hráči, hra obsahuje systém achievementů a také ukládá nejvyšší dosažená skóre. Pokud půjde do tuhého, jsou k dispozici ještě dvě pomůcky. První je možnost přesunout nějaký čtverec na jakékoliv volné místo na ploše, i pokud k němu nevede přímá cesta. Tou druhou je poté naprosto jednoduchá možnost kroku zpět. Obě tyto možnosti jsou však omezené a do začátku nabydete po dvou pokusech.

-

Další získáte v prvním případě tvořením speciálních komb, v tom druhém pak postupováním do vyšších levelů, čehož dosáhnete vždy po určitém počtu poskládaných čtveřic. Sladkou tečkou na závěr zůstává, že hra je distribuována zcela zdarma a i hodnocení 4,9 na Google Play svědčí o tom, že stažením chybu rozhodně neuděláte. Podobná hra mimochodem existuje i pro iOS, dokonce má stejný název, ale pochází od jiných vývojářů.

-


Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku