Domů » Bleskovky » 77letý důchodce ignoroval karanténu a do ulic vyrazil chytat pokémony

77letý důchodce ignoroval karanténu a do ulic vyrazil chytat pokémony

Před několika dny jsme psali o Italovi, který porušil karanténu, aby s dcerou lovil pokémony v AR hitu Pokémon GO. I když se to může zdát stěží pochopitelné, nyní byl při chytání populárních příšerek v době karantény nachytán další nezodpovědný Evropan – 77letý Španěl.

Pokemon Go
Hra Pokémon GO, zdroj: Unsplash

Případ se odehrál o víkendu v madridském okresu Latina. Když k seniorovi přistoupili zástupci místní policie a zeptali se ho, co dělá venku, když je nařízena celostátní karanténa, odpověděl jim stejně jako zmíněný Ital comské policii, tedy že „loví pokémony“.

Policie mu na místě vyměřila pokutu a na Twitteru se podělila o pokutový lístek, v němž stálo: „Lovení pokémonů, dinosaurů a jiných kouzelných bytostí není za nouzového stavu povoleno. Nevymlouvejte se.

Mezitím tvůrci titulu ze studia Niantic apelovali na hráče, aby během koronavirové krize zůstali doma. Aby je při hraní doma udrželi, přidali do hry různé bonusy a pobídky, mezi něž patří i odstranění požadavku ujít určitý počet kroků.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

Diskuze k článku

  1. To je pablb. Doufám, že dostal alespoň pořádnou pokutu. Lidská hloupost je do nebevolající.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).