Domů » Bleskovky » 5mm tenký Gionee GN9005 se odhaluje na nové fotografii: Výbavou míří do střední třídy

5mm tenký Gionee GN9005 se odhaluje na nové fotografii: Výbavou míří do střední třídy

Na čínské sociální síti weibo.com se objevila nová fotografie zachycující smartphone Gionee GN9005. Jeho hlavním lákadlem bude tloušťka, která činí působivých pět milimetrů a stane se tak nejtenčím smartphonem na světě. I přesto se do něj podařilo vměstnat baterii o kapacitě 2050 mAh, což je vzhledem k výbavě, kterou tvoří mimo jiné 4,8palcový HD displej a dvoujádrový procesor, solidní hodnota. 

 

Podrobnější specifikace naleznete v tomto článku, který jsme publikovali před deseti dny, když se objevily první detaily o zařízení. Tak se stalo ku příležitosti certifikace u čínské organizace TENAA a přinejmenším na tamní trh se tak Gionee GN9005 dostane již v blízké budoucnosti. S globální dostupností bychom nepočítali, nicméně objednat zařízení v některém z čínských obchodů nejspíše nebude žádný problém. Cena dosud nebyla specifikována.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

9 komentářů

 1. Vláďa 77 (neregistrovaný)

  5 mm je fakt slušný výkon, myslím si, že pár let to ještě může trvat, ale pod úroveň 3-3,5 mm se už technicky nikdo nedostane. Současné ani budoucí hranice to nedovolí. Zmenšování a ztenčování má své hranice a třeba optika foťáku potřebuje prostor pro čočku a pro čip, nebo vlastní baterie i kdyby byla tvořena ultrakondenzátorem tak bude potřebovat prostor…

 2. br (neregistrovaný)

  [odkaz]

  Breaking wp news!

 3. jedna otázka. Na čo to je dobré ?

 4. vm (neregistrovaný)

  Treba proto aby mohl byt vetsi prostor pro baterii.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Asi tak, jsou telefony s 10mm a přesto mají stejnou kapacitu. Tady by se s 10mm vešla klidně 4000 mAh ne li víc. HW se prostě ztenčuje a jednou (třeba) někdo využije prostor pro baterku :)

  • „Treba proto aby mohl byt vetsi prostor pro baterii.“ ale ten priestor tam tym padom nieje :D

 5. Gabriel (neregistrovaný)

  A co to má za výhodu. Každý by spíš ocenil větší výdrž baterie.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).