Vyvarujte se extrémním teplotám
Správné fungování jakékoli elektroniky vyžaduje tzv. ambientní teplotu od 0 do 35 °C. Při nošení hodinek dávejte pozor na vysoké letní teploty – třeba na přímém slunci a uzavřené v autě; v zimě pak zase naopak škodí mráz a například kontakt se sněhem během radovánek na horách. Extrémní teploty mohou snížit výkon zařízení a významně snížit i výkon samotné baterie, která se hlavně v zimě velmi rychle vybije.
Chraňte displej před poškrábáním
Přestože jsou dnešní moderní konstrukce chytrých hodinek a náramků velice odolné, i tak se může stát, že například při dopadu z výšky se povrchové sklo rozbije. Nejčastější vadou displeje, které se mnohdy nevyvarujete ani při zvláštní opatrnosti, je poškrábání. „Nakřápnutí“ i poškrábání displeje se dá ale snadno zabránit – stačí si koupit ochranné tvrzené sklo nebo fólii. V obchodě Xiaomi je seženete s cenovkou od 58 Kč.
Mějte náramek stále jako nový
Po delším nošení hodinek si možná začínáte všímat, že už nevypadají tak, jako při pořízení. Náramek hodinek přichází neustále do kontaktu s vaší pracovní plochou, nečistotami a kůží, což si zejména při sportu vybere na vzhledu řemínku svou daň. Stačí se zamyslet nad vlastnostmi jednotlivých materiálů a zvolit ten správný pro vás.
Životnost a dobu, po kterou náramek vypadá jako nový, prodloužíte raz dva. Ocelové a kožené řemínky jsou skvělou a elegantní volbou na běžné nošení do práce a do města. Nehodí se ovšem na sportování a čundry – kovy při styku s vodou a potem ztrácí svůj lesk; kůže zase životnost a pružnost, nehledě na nevzhledné mechanické opotřebení. Sport však hravě zvládnou silikonové řemínky, které lze jednoduše omýt a máte hotovo!
Bez starostí pro děti
Dostaly děti za vysvědčení nebo pod stromeček chytré hodinky? Usnadněte si život a zbytečné útraty za opravu vhodnými ochranným příslušenstvím. Tvrzená skla jsou v tomto případě vaším nejlepším přítelem – při ničivém pádu, kterých je každé dětství plné, se místo displeje rozbije pouze tvrzené sklo, a displej zůstane nedotčený.
I řemínek by ale měl odpovídat potřebám dětí, zejména těch menších. Silikonové a nylonové náramky se snadným zapínáním jsou jasná volba, a nevyhnutelné ušpinění půjde dolů i s troškou mýdlové vody.
Pravidelné čištění? Nejlepší prevence
Pokud chcete, aby vám vaše milované hodinky nebo náramek vydržely co možná nejdéle, je potřeba jim věnovat odpovídající péči. Kromě výše zmíněného je dobré hodinky také pravidelně čistit. Stačí je ošetřit sprejem na čištění displejů, které možná máte doma na čištění monitorů a mobilů, a otřít hadříkem z mikrovlákna po celém povrchu. Vyvarujte se náhrady v podobě papírového ubrousku, který displej poškrábe ulpívajícími částicemi prachu.