5″ Huawei Ascend D2 na nových fotografiích: 3 000mAh baterie a sympatická cena

Velké telefony jsou teď v kurzu a jinak tomu nebude ani v průběhu příštího roku. Oppo má vlajkovou loď Find 5, ZTE připravuje model Nubia Z5 a Huawei kromě Ascendu Mate (6,1″) připravuje ještě další výkonný smartphone Ascend D2, který by měl navíc lákat na velmi zajímavou cenu. V 9,9mm tenkém těle nabídne pětipalcový fullHD displej, čtyřjádrový procesor Hass K3V2 s taktem 1,5 GHz pro každé jádro, 2 GB RAM, 13Mpx fotoaparát a Android 4.1 „Jelly Bean“.

 

Hmotnost Ascendu D2 by měla být rovných 170 gramů. Kromě velmi slušné hardwarové výbavy telefon nabídne také 3000mAh akumulátor, který by měl zaručit výdrž okolo dvou dnů při běžném používání. Oficiálního představení bychom se měli dočkat na veletrhu CES, který startuje už 8. ledna v Las Vegas. Na čínském trhu by se Ascend D2 měl prodávat za 3 299 CNY, což je v přepočtu necelých 10 000 Kč a je velice pravděpodobné, že s ním Huawei zamíří i na evropský a americký trh.

 

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku