Domů » Bleskovky » 4″ iPhone by se mohl objevit počátkem příštího roku: Ve hře je čip Apple A9, NFC a hliníkové tělo

4″ iPhone by se mohl objevit počátkem příštího roku: Ve hře je čip Apple A9, NFC a hliníkové tělo

O tom, že Apple ještě nehodí 4″ iPhony do žita, se spekuluje již delší dobu. A čím více o chystaném nástupci iPhone 5s dostáváme informací, tím více začínáme věřit, že jej Apple skutečně připravuje. Aktuální novinky pocházejí od obvykle dobře informovaného analytika Ming-Chi Kua z KGI Securities.


Současné iPhony 6s a 6s Plus mají dostat menšího bratříčka  

Podle něj začne Apple masově vyrábět nový 4″ iPhone v prvním čtvrtletí příštího roku, tudíž by se měl dostat na pulty obchodů již brzy. Telefon má mít podobný design jako současné modely 6s a 6s Plus, a to včetně mírně zakřiveného 2,5D skla a hliníkového rámu. Chybět nemá ani čtečka otisků prstů v Touch ID tlačítku a NFC čip pro používání plateb Apple Pay. V útrobách nového iPhonu má tepat čip A9 od dvojice TSMC a Samsung, fotoaparáty si však mají ponechat rozlišení z iPhonu 5s, tedy 8 megapixelů vzadu a 1,2 Mpx vepředu.

 
 Poslední 4″ iPhone je model 5s

Kuo věří, že Apple nechá v příštím roce vyrobit 20 milionů kusů tohoto modelu, přičemž jeho prodejní cena se má pohybovat mezi 400 – 500 dolary (10 – 12,5 tisíc korun bez DPH). Nižší cena může být částečně způsobena absencí technologie 3D Touch u tohoto modelu (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments