Domů » Bleskovky » 40 minut denně a dost. Čína omezuje aktivitu dětí na TikToku

40 minut denně a dost. Čína omezuje aktivitu dětí na TikToku

Závislost dětí na internetu neberou v Číně na lehkou váhu. Po zpřísnění limitu pro hraní her na pouhé 3 hodiny týdně si tamní orgány tentokrát vzali na paškál známou sociální síť TikTok. Jejich nový systém s názvem Půlnoční hlídka aplikuje podobný systém jako v případě her i na jiné aplikace, které podle Číny ohrožují mladou generaci.

TikTok cover
TikTok začne v Číně omezovat uživatele mladší 14 let na 40 minut denně

Systém je založen na skenování obličeje. Pakliže je uživatel mladší 14 let, získá k populární sociální síti přístup pouze skrze speciální režim Youth Mode. Ten umožňuje využívání TikToku pouze 40 minut každý den.

‎TikTok
Cena: zdarma+

Vzhledem k tomu, že ByteDance, mateřská společnost stojící za sociální sítí TikTok, sídlí v Číně, nemá příliš možností, jak se proti novým nařízením bránit. Ostatně ve své tiskové zprávě firma již oznámila nový soubor pravidel, který bude nové vládní nařízení vynucovat.

Je podle vás v pořádku omezovat čas nezletilých na chytrých zařízeních? Dejte nám vědět do komentářů.

Dominik Vlasák

3 komentářů

  1. Rodiče mají děcka u zadele a vůbec je nekontrolují. Takže ano, je to nutné.
    I když sociální sítě obsahují i kvalitní obsah, jejich algoritmy jsou záměrně nastavené tak, aby zobrazovali zejména virální obsah, jinými slovy odpad, který se bude dál sdílet a komentovat.

    • Tyhle totalitní móresy může obhajovat opravdu asi jen nějakej anonymní im*becil.

    • Koukal jsi někdy na TikTok? Jestli ne, tak doporučuji. Vyšší koncentraci „d3m3ntů“ nenajdeš na žádné sociální síti, to ti garantuji. A nejhorší na tom je, že na to koukají právě děti.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).