Domů » Články » 3D Parallax Weather: Stylová živá tapeta, která oživí váš Android

3D Parallax Weather: Stylová živá tapeta, která oživí váš Android

Hledáte originální živou tapetu, která by ozdobila pozadí vašeho zařízení s Androidem? 3D Parallax Weather rozhodně stojí za to, tak se na ni pojďme podívat podrobněji.

Dnešní tip na aplikaci bude v duchu upravování a přizpůsobování si svého androidího parťáka. 3D Parallax Weather je aplikace, lépe řečeno živá tapeta, která se mění v závislosti na aktuálním počasí. V nastavení si zvolíte počasí podle aktuální polohy, nebo daného města. Po přechodu na domovskou obrazovku vás přivítá nádherná tapeta, která odpovídá skutečnému počasí venku. 3D Parallax Weather zobrazuje slunce, mraky, blesky, déšť, sníh, duhu a mnoho dalšího. Dokonce například i mraky se pohybují rychlostí, jako v reálu aktuálně venku.

 

Tato appka má v názvu také slovíčko Parallax, což neznačí nic jiného, než známy parallax efekt z iOS 7. Telefon podle gyroskopu pozná, jak s ním nakláníte a hýbete. Díky tomu vytváří jakýsi „3D“ efekt. Pokud by se vám tento, dle mého názoru zdařilý efekt, nelíbil, je zde samozřejmě možnost vypnutí. Dále si také lze nastavit, zda se má či nemá v notifikační oblasti objevovat ikonka aplikace a informace o aktuálním počasí.

3D Parallax Weather Live Wallpaper for Android OS

Odkaz na Google Play

3D Parallax Weather je k dispozici pouze pro Android a zaplatíte za ni 33 Kč. Upřímně si myslím, že aplikace odpovídá této částce a rozhodně stojí za stažení Mnozí z vás se určitě ptají, jak je to se spotřebou baterie, vytížením procesoru a hlavně FUP datovým limitem. Mohu vás uklidnit, 3D Parallax Weather je k baterce docela mírumilovný, na mém Nexusu 5 jsem po zhruba týdnu používání nezaznamenal žádnou výraznější spotřebu energie. Aplikace samozřejmě pro aktuální data vyžaduje připojení k internetu, takže si vezme pár MB dat měsíčně z vašeho FUP limitu.

Marek Smékal

2 komentářů

  1. Dee (neregistrovaný)

    Galaxy Nexus nepodporován?

  2. EarL (neregistrovaný)

    Kdy to bude na WP ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).