Domů » Bleskovky » 300 dronů v akci: Jižní Korea se snaží udržet morálku při boji s koronavirem

300 dronů v akci: Jižní Korea se snaží udržet morálku při boji s koronavirem

Jižní Korea patří k nejvyspělejším státům světa, jež je domovem mnoha úspěšných firem, jako je například Samsung, LG, Hyundai nebo Kia. I přes svou vyspělost se tento asijský stát nevyhnul boji s koronavirem, zvládl jej však velmi dobře. Vláda se tedy rozhodla poděkovat všem lékařům v první linii, sestřičkám a dalšímu zdravotnímu personálu, ale i občanům za důsledné dodržování preventivních opatření.

Seoul drone show

Pro vyjádření díků připravila v hlavním městě Soulu 10 minutové představení se 300 drony. Ty na obloze s pomocí světel předvedly velkolepou podívanou. V doprovodu hudby postupně vyobrazovaly důležitost nošení roušky, stejně tak nabádaly k dodržování odstupů, které snižují pravděpodobnost přenosu viru. Představení obyvatelům taktéž připomnělo nezbytnost mytí rukou, následně pak vláda občanům poděkovala.

힘내라 대한민국! 의료진과 국민에게 감사와 응원을 전하는 '덕분에 챌린지' 드론 아트 플래시몹_in hanriver

I přes snahu vedení země však obyvatelům postupně dochází trpělivost. Za červen eviduje místní policie 840 potyček, které byly povětšinou vyprovokovány těmi, kdo roušky nosit odmítají. Zemi se již od dubna daří držet přírůstky nakažených pod stovkou denně, virus se však nedaří vymýtit kompletně. Vláda se tedy snaží morálku posílit alespoň tímto neotřelým řešením.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).