Domů » Bleskovky » Monstrózní 200GB microSDXC karta od SanDisku jde do prodeje: Cena překvapí

Monstrózní 200GB microSDXC karta od SanDisku jde do prodeje: Cena překvapí

Kapacita paměťových médií se každým rokem neustále navyšuje a rozměry zařízení se naopak zmenšují. Tento trend je vidět hlavně u paměťových karet. Na letošním veletrhu MWC představila společnost SanDisk paměťovou partu formátu microSDXC, která pojme až úctyhodných 200 GB dat. Nezaostávají ani přenosové rychlosti, které by podle výrobce měly atakovat hranici 90 MB za sekundu.

 

Při oficiálním představení stanovil výrobce také doporučenou prodejní cenu, která byla 400 dolarů (cca 9 700 Kč bez DPH). Nyní se ovšem karta dostává do oficiálního prodeje za cenu, která je značně nižší. Na Amazonu je nyní možné novinku objednat za přívětivých 240 amerických dolarů (cca 5 700 Kč bez DPH) i s dopravou zdarma. Jen pro pořádek, kartu stejného formátu s obdobnými přenosovými rychlostmi a kapacitou 128 GB lze pořídit už od 2 000 Kč. Pokud ovšem využijete plných 200 GB místa, bude pro vás novinka od SanDisku ideálním kandidátem.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

6 komentářů

 1. Krejcomut (neregistrovaný)

  člověk si může koupit jako momentálně na okrasu :D

  • kjkszpj (neregistrovaný)

   Preco na okrasu?

  • Pavel Černý (neregistrovaný)

   Asi reaguje na to, že ne všechny chipsety ji budou podporovat, problém je, že ji některé chipsety podporují i když to u nich nepíšou, z minulosti vylovim Samsung Galaxy Note 2, že první verzi specifikací uvedena max karta 32gb, v klidu jsem provozoval 64gb korektně zobrazenou…

  • Vykašlete se na bláboly ve specifikacích o max. kapacitě (které bohužel přebírají i weby). Pokud to má SD 3.0, takt to prostě umí teoreticky 2TB. Tečka.

   Karta jako taková je vesměs na nic (za tu cenu). Oproti 128GB je cena otřesná, oproti U3 je zase nic moc rychlost. Takže max. jako opravdu drahé skladiště dat, ale neodvedu si představit moc situací, kdy je 128GB limitující, 200GB osvobozením. Ale je to holt evoluční krok. Ona je otázka, jestli třeba u vyšších kapacit 128GB+ nezačne být potíží napájení…. Samsung by mohl vyprávět.

 2. Joseph Newman (neregistrovaný)

  Mám takovou otázku, proč je to zrovna rovných 200 GB ? měl sem za to že se paměti vyrábí v násobcích čili tedy 64, 128, tak mělo být 256 GB a ne 200…

  • lerion (neregistrovaný)

   Protože 512 GB ještě nezvládnou a tak si potřebují nechat nějaký prostor k navýšení kapacity na příští rok…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).