Domů » Bleskovky » 100% displej: Xiaomi si patentovalo unikátní ohebný smartphone

100% displej: Xiaomi si patentovalo unikátní ohebný smartphone

Ohebná zařízení jsou budoucností, což si myslí nejen aktuální jednička na tomto trhu Samsung, ale také ostatní velcí výrobci, kteří na ohebné displeje vsadili. Jedním z nich je čínské Xiaomi, které prozatím testuje ohebné smartphony se svým Mi Mix Fold. U toho nicméně zůstat nehodlá, jak prozradil nový patent.

xiaomi mi mix fold 1
Xiaomi Mi Mix Fold

Pod patentovým číslem CN112839115A se ukrývá nový způsob ohybu telefonu. Z přiložené dokumentace je patrné, že displej se bude ohýbat ve dvou kloubech, přičemž v jedné z menších částí se má ukrývat modul fotoaparátu, jenž se bude odkrývat společně s pohybem kloubu. Díky tomuto mechanismu může budoucí ohebný telefon disponovat stejnými fotoaparáty jak pro klasickou fotografii, tak pro focení selfie. Zároveň umožní téměř 100procentní pokrytí přední strany displejem v případech, kdy nebude potřeba mít k dispozici fotoaparát.

Xiaomi pantent
Patent Xiaomi

Prozatím není jasné, zda Xiaomi plánuje nasadit tento patent v některém z budoucích zařízení, či si jen „kolíkuje“ s jeho pomocí území, které je prozatím nezmapované.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).