Sledujte nás na YouTube

Čtečka otisků prstu se do chytrých hodinek nevejde, Samsung chystá čtečku žil

Čtečka otisků prstů se v nových telefonech stává jistým standardem, pomalu následována čtečkou oční duhovky. Jak však podobnou technologii rozumně převést do chytrých hodinek, na kterých zpravidla není tolik místa, a přesto nabídnout možnost, jak bezpečně chránit svá data, případně provádět platby?

iris-scanner

Zdá se, že Samsung se chystá vydat cestou, která do chytrých hodinek přidává čtečku žil na hřbetě ruky. Tomu nasvědčuje patent, který jihokorejský výrobce elektroniky vyplnil u Amerického patentového úřadu v červenci loňského roku.

vein-scanner-smartwatch-samsung

Skenování žil by mělo probíhat s pomocí infračerveného záření, které po nasazení chytrých hodinek porovná obraz žil a žilek na ruce, a poté vyhodnotí, zda se jedná o majitele. Pokud ano, otevírá se mnoho možností, které v podstatě nahradí skener duhovky i otisku prstu – bude moci provádět platby v obchodech, nebo třeba odemykat hotelové dveře.

Samsung Smartwatch

Nové technologie bychom se mohli dočkat v další generaci chytrých hodinek od Samsungu, zda tomu tak opravdu bude, na to si budeme muset počkat.

Zdroj


3 komentářů

 1. kukolar (neregistrovaný)

  zas feature by samšunt :D
  chochotina ako celá firma

 2. FVRQ (neregistrovaný)

  Žilní řečiště je v biometrii využíváno často.

  • Je však min. dvou vzorků s rozdílným tlakem, např. v závislosti na teple, léto/zima/zátěž, atd. Na to ale jistě v Samsungu budou myslet a bude možné vložit více vzorků.
   Je to jeden z nejbezpečnějších principů, velmi obtížně (prakticky nemožně) se vytváří falzifikát a ne, mrtvá ruka původního majitele nepomůže:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>