Domů » Bleskovky » ZTE V98: Tablet s Windows 8 na čínský způsob (videopohled z MWC)

ZTE V98: Tablet s Windows 8 na čínský způsob (videopohled z MWC)

Na stánku ZTE byl kromě dvou nových smartphonů k vidění i tablet s Windows 8, který výrobce pojmenoval V98. Ten nás ihned zaujal svou nízkou hmotností a poměrně kvalitním dílenským zpracováním. Budoucí majitelé se můžou těšit na dotykový TFT panel s úhlopříčkou 10,1“ a rozlišením 1366 x 768 pixelů. Dostatek výpočetního výkonu zajišťuje procesor Intel Atom (Z2760) s taktem 1,7 GHz a rovné 2 GB operační paměti. Kapacita úložného prostoru se pak zastavila na hodnotě 32 GB s možností dalšího rozšíření za pomoci slotu na paměťové microSD karty.

Kromě stadnardní výbavy čítající WiFi, Bluetooth 4.0, kompas, gyroskop a USB konektor nás mile překvapila i přítomnost slotu na SIM kartu s podporou pro 3G/LTE sítí. Na těle tabletu jsme dále nalezli hlavní fotoaparát s rozlišením 8 Mpx a LED diodou a přední 2Mpx kamerku. V 8,9 mm tenkém těle se ukrývá integrovaný akumulátor s poměrně dostačující kapacitou 7000 mAh. Zástupců společnosti jsme se nezapomněli zeptat ani na předpokládaný termín prodeje, který by mě započít v několika následujících týdnech.

  

-

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

12 komentářů

 1. raul_7 (neregistrovaný)

  Výdrž fakt 9 dní? :)

  Ale nie v pohode. Chybička sa vloudila. Škoda že sa nevie cena – aj keď u nás nebude tak sa dá objednať :)

  • Trochu jsem se ve videu přeřekl a uvědomil si to až při zpracování videa :) opravil jsem to alespoň textovou poznámkou vloženou do klipu, tak snad mi bude odpuštěno :)

  • raul_7 (neregistrovaný)

   Jasné, že je odpustené. Ale nabudúce ma musíte zobrať so sebou :)

 2. Vo videu sa spomina i5 a v clanku Atom? Ako to je.

 3. Vann (neregistrovaný)

  Aka bude asi cena?

 4. 32 GB by se mělo zakázat, to je pro windows úplný nesmysl. A karty tomu nepomůžou. 64GB je stále málo, ale jako nejlevnější variantu budiž. 128 GB je první použitelnější velikost, ale také je třeba být opatrný, co si na stroj instaluji. (jiná je samozřejmě situace na armových procesorech, ale zde se bavíme o plnotučných windows).

 5. Posik (neregistrovaný)

  Doufám že se cena nebude pohybovat kolem 20 000,- :) protože vypada hodne dobre a od ZTE by mohl byt levny :)

  • Spíše doufejme v „mohl by byt“ samo o sobě, tahle společnost má hodně virtuálních produktů…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).