ZTE V98: Tablet s Windows 8 na čínský způsob (videopohled z MWC)

Na stánku ZTE byl kromě dvou nových smartphonů k vidění i tablet s Windows 8, který výrobce pojmenoval V98. Ten nás ihned zaujal svou nízkou hmotností a poměrně kvalitním dílenským zpracováním. Budoucí majitelé se můžou těšit na dotykový TFT panel s úhlopříčkou 10,1“ a rozlišením 1366 x 768 pixelů. Dostatek výpočetního výkonu zajišťuje procesor Intel Atom (Z2760) s taktem 1,7 GHz a rovné 2 GB operační paměti. Kapacita úložného prostoru se pak zastavila na hodnotě 32 GB s možností dalšího rozšíření za pomoci slotu na paměťové microSD karty.

ZTE V98: Tablet s Windows 8 (videopohled z MWC 2013)

Kromě stadnardní výbavy čítající WiFi, Bluetooth 4.0, kompas, gyroskop a USB konektor nás mile překvapila i přítomnost slotu na SIM kartu s podporou pro 3G/LTE sítí. Na těle tabletu jsme dále nalezli hlavní fotoaparát s rozlišením 8 Mpx a LED diodou a přední 2Mpx kamerku. V 8,9 mm tenkém těle se ukrývá integrovaný akumulátor s poměrně dostačující kapacitou 7000 mAh. Zástupců společnosti jsme se nezapomněli zeptat ani na předpokládaný termín prodeje, který by mě započít v několika následujících týdnech.

  

-

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku