ZTE Grand S představení: Další do řady s pěti palci a fullHD displejem (CES 2013)

Pětipalcové modely s fullHD displejem jsou jedním z hlavních lákadel veletrhu CES v Las Vegas. Svého zástupce po Huawei a Sony přidává také ZTE se svým modelem Grand S, o kterém jsme vás už v minulosti informovali. Telefon bude vybavený operačním systémem Android 4.1, čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4 (APQ8064) s taktem 1,7 GHz pro každé jádro a 13Mpx fotoaparátem s přisvětlovací diodou a možností záznamu videa ve fullHD rozlišení (při 30 snímcích za vteřinu). Pro videokomunikaci bude k dispozici 2Mpx kamerka na přední straně.

 

Velice zajímavá je tloušťka, která činý pouhých 6,9 milimetrů, stejně tak stojí za povšimnutí vylepšený zvuk Dolby Digital Surround Mobile. ZTE Grand S ale není prvním fullHD modelem v nabídce výrobce, už dříve byl oficiálně představen telefon Nubia Z5.

 

Zklamáním je pro nás akumulátor, 1780 mAh je vzhledem k přítomnosti fullHD displeje a čtyřjádrového procesoru málo, ale třeba výrobce překvapí vylepšenou optimalizací správy napájení. Informace o ceně nejsou v tuto chvíli známy, víme jen, že Grand S zamíří na světový trh v průběhu března tohoto roku, v Číně by se mohl objevit ještě o něco dříve.

ZTE Grand S First Look and Hands On
Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku