Domů » Bleskovky » Zrychlete si na svém Androidu prohlížeč Chrome: Stačí pár jednoduchých kroků

Zrychlete si na svém Androidu prohlížeč Chrome: Stačí pár jednoduchých kroků

Google Chrome pro Android svou funkčností nijak nezaostává za jinými prohlížeči, z hlediska rychlosti a stability však patří spíše k průměru. Diskuzemi nyní proběhl velmi jednoduchý trik, pomocí něhož můžete svižnost Chrome znatelně zvýšit. Přesněji jde především o scrollování, které v základním nastavení není vždy stoprocentně plynulé. 

 

Postup je vskutku jednoduchý. Stačí otevřít Google Chrome a do adresního řádku napsat chrome://flags . Zde posouvejte dolů až narazíte na položku Maximální počet dlaždic v oblasti zájmu a změňte hodnotu Výchozí na 512. Nečekejte nijak propastný rozdíl, nicméně na Nexusu 5 jsme to vyzkoušeli a posun k lepšímu patrný je. Upozorňujeme, že hrát si s dalšími nastaveními v nabídce chrome://flags nemusí dopadnout dobře (jedná se o experimentální funkci), naštěstí je zde ale vždy možnost prohlížeč obnovit do původního nastavení nebo jej přeinstalovat.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

6 komentářů

  1. Zilas (neregistrovaný)

    Super na HTC One X+ funguje skvěle, díky za typ ;-)

  2. Jaroslav (neregistrovaný)

    Spise by me zajimalo, jak schovat status bar. Chce to plnohodnotny full screen. Bez rootu to nikdo stejne nedokaze.

  3. Super věc, vážně to funguje a jde výrazně cítit rozdíl!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).