Zrada pro levné tablety s Windows 10: Instalace aplikací na paměťovou kartu přijde později

Minimální kapacita vnitřní paměti pro instalaci systému Windows 8.1 činí 16 GB, čehož s oblibou využívají výrobci levných tabletů. Fotografie, hudbu či videosoubory lze na těchto zařízeních ukládat na paměťové karty, potíž však nastává v okamžiku instalace aplikací a her z Windows Store. Ty se instalují právě na vnitřní paměť, která je z velké části obsazena systémem a nezbytnými programy. Tento problém měla řešit Windows 10, možnost instalace aplikací na paměťovou kartu je však v preview zešedlá a ve finální verzi tomu nebude jinak.

 blank 

Informace pochází přímo ze stránek Microsoftu s otázkami a odpověďmi, tato funkce je připravována, nepodařilo se ji ale včas uvést do použitelného stavu, a tak je její implementace odložena do některého z pozdějších sestavení. Microsoft bude Windows 10 aktualizovat výrazně pružněji, než předchozí verze systému, doufáme tak, že se možnosti instalovat aplikace a hry na paměťovou kartu dočkáme co nejdříve.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku