Domů » Bleskovky » Zpackaná ukázka Face ID na keynote: údajně nešlo o chybu

Zpackaná ukázka Face ID na keynote: údajně nešlo o chybu

Při představování a demonstraci novinek, které nabízí iPhone X, došlo k situaci, kdy se Craig Federighi pokoušel odemknout nový iPhone obličejem, nedočkal se však úspěchu. Mnozí hned začali spekulovat o tom, jak je celá technologie ještě v plenkách a není tak dostatečně odladěna a spolehlivá. Chyba však podle oficiálního vyjádření Applu byla zcela jinde.

Pokud si pozorně všimnete zprávy, která na Craiga po neúspěšném ověření obličeje vyskočila, zjistíte, že Face ID nebylo dosud aktivováno. Stejná situace provází uživatele Touch ID po restartu zařízení, kdy je nejdříve nutné zadat číselný kód a teprve po jeho zadání dojde k plné aktivaci.

U iPhone X nebyl však na vině restart zařízení, ale lidé, kteří si s ním „hráli“ těsně před premiérou a demem. V iPhone X, který měl být použit pro demonstraci funkcí, byl nahrán Craigův obličej. Pokud si však s telefonem začne hrát někdo jiný, kdo zde nemá svůj obličej nasnímán, Face ID ho začne svými kamerami snímat, nicméně však nedojde k úspěšné autorizaci. Po více nepovedených pokusech začne Face ID vyžadovat heslo. Nejednalo se tedy vůbec o chybu, ale o bezpečnostní prvek. I když byl tedy v iPhone X nahrán Craigův obličej, i on by musel po nevydařených pokusech nejdříve zadat kód pro odemknutí, a teprve po jeho zadání by tak mohlo dojít k znovuspuštění funkce.

Po neúspěchu u prvního modelu přešel Craig k záložnímu zařízení, zde už fungovalo vše tak jak má a došlo k okamžitému odemknutí. I přesto se však Apple dočkal ze strany mnoha uživatelů velké kritiky.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Subscribe
Upozornit na
guest
32 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments