Známe výbavu Huawei P50 Pocket. Nejlepší „skládačka“ současnosti?

huawei p50 pocket 5

Před nedávnem unikly na internet první tiskové snímky chystaného ohebného smartphonu Huawei P50 Pocket, nyní se k nám dostává i první soupis parametrů. Má se Samsung Galaxy Z Flip 3 bát?

Huawei P50 Pocket bude lákat na špičkový hardware

Připravovaný Huawei P50 Pocket nebude rozhodně žádné ořezávátko, byť kvůli jeho původu si ze seznamu funkcí můžeme hned škrtnout dvě věci – podporu služeb Googlu a 5G konektivity. Jinak ale uniklý soupis parametrů vypadá více než nadějně.

P50 Pocket Specs

Huawei P50 Pocket má být vybaven dvěma displeji, přičemž prim bude hrát ten vnitřní s 6,85“ úhlopříčkou. Na vnější straně pak najdeme menší kruhový 1“ zobrazovač, který bude sloužit jednak jako informační centrum (zmeškané události, čas, předpověď počasí) a jednak jako hledáček selfie kamerky.

huawei p50 pocket 6
Huawei P50 Pocket

Stejně velký kruh posazený vedle se pak stane domovem pro tři fotoaparáty – hlavní 50Mpx kamerku (Sony IMX766), 13Mpx „širokáč“ a 8Mpx teleobjektiv s 3× optickým přiblížením. Ten jsme dosud u telefonu véčkové konstrukce ještě neviděli.

Huawei P50 Pocket bude pohánět čipset Kirin 9000, bohužel ochuzený o 5G konektivitu. Telefon bude napájet 4100mAh baterie, kterou bude možné dobíjet výkonem až 66 Wattů. O přítomnosti bezdrátového nabíjení zatím nemáme informace.

Skládací véčko Huawei P50 Pocket má být představeno už pozítří 23. prosince.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku