Domů » Bleskovky » Značka Palm vstává z mrtvých. Prvotinou je minitelefon s 3,3″ displejem

Značka Palm vstává z mrtvých. Prvotinou je minitelefon s 3,3″ displejem

Společnost TCL vzkřísila z hrobu další slavnou mobilní značku. Po Alcatelu a BlackBerry získala loni práva na využívání značky Palm, legendární jméno nyní použila na skutečně neobvyklý telefon, který vlastně tak úplně telefonem ani není.

Trochu tlustší kreditka

Přestože zařízení bylo vyvíjeno pod kódovým označením Palm Pepito, do prodeje půjde jednoduše jako Palm. Jedná se o „minitelefon“ s titěrným 3,3″ displejem o jemnosti 445 ppi, hmotností 62,5 gramu a půdorysnými rozměry 97 × 50 mm; zařízení je tak jen o něco málo větší než kreditní karta. Díky malým rozměrům a dokonale zaobleným hranám se tak ztratí v jakékoliv dlani či v kapse.

Na zařízení běží upravený operační systém Android 8.1, jehož domovskou obrazovku tvoří neobvykle uspořádaná matice ikon částečně připomínající seznam aplikací na Apple Watch. Díky přítomnosti obchodu Play lze nainstalovat jakoukoliv aplikaci či hru. Telefon má pouze jedno jediné tlačítko pro zamknutí/odemknutí, ovládání probíhá gesty vyvolanými z tří teček pod displejem.

Doplněk k primárnímu telefonu

A proč se tedy nejedná o telefon v pravém slova smyslu? Protože do něj nevložíte SIM kartu s vlastním číslem, ale pouze s číslem sdíleným. Telefon tak může fungovat jako zmenšená kopie vašeho hlavního zařízení, které si vezmete například na běhání nebo na víkend, pokud si jej nechcete kazit koukáním do klasického smartphonu. Tento prcek vás sice nijak omezovat nebude, telefony, SMS, maily, apod. na něm vyřídíte, díky titěrnému displeji vás to ale nebude tolik lákat. K dispozic je i speciální Life mód, který vypne veškerou bezdrátovou konektivitu a zapne ji pouze při rozsvícení displeje.

800 mAh musí stačit

Srdcem Palmu je čipset Qualcomm Snapdragon 435 se 3 GB RAM, data lze ukládat na úložiště s kapacitou 32 GB. Uložit si do něj můžete fotografie ze přední nebo zadní kamerky (12 a 8 MPx), nebo hudbu na běhání. Omezeni ovšem budete pouze USB-C konektorem, na sluchátkový jack se nedostalo. Akumulátor má kapacitu pouhých 800 mAh, potěší voděodolnost splňující krytí IP68.

Cena a dostupnost

Palm půjde do prodeje za 349,99 dolarů (asi 7 800 korun bez DPH), bohužel dostupnost je omezena pouze na amerického operátora Verizon, který podporuje funkci NumberShare. Zda tento zajímavý produkt najdeme později i u dalších operátorů, včetně těch našich, prozatím netušíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments