Domů » Bleskovky » Značka Nokia mizí z názvů aplikací pro Windows Phone, nahrazuje ji jméno Lumia

Značka Nokia mizí z názvů aplikací pro Windows Phone, nahrazuje ji jméno Lumia

Den před chystaným představením nových Lumií dochází k aktualizaci některých aplikací pro systém Windows Phone, které ve svém názvu nesou jméno Nokia. Hlavní a patrně jedinou změnou je právě odstranění jména Nokia z názvu aplikace a jeho nahrazení jménem Lumia.

 

Microsoft již dříve avizoval, že aplikace budou přejmenovány, ostatně v názvu vydavatele také došlo ke změně na Microsoft Mobile, zatím však byly exkluzivní aplikace z Nokia Collection těchto kroků ušetřeny. V první vlně dochází k přejmenování aplikací StoryTeller, Creative Studio, Cinemagraph a Panorama, další aplikace včetně například Nokia Camera budou následovat až do doby, než se všechny seřadí v seznamu aplikací nově pod písmenem L. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. spravne, v tomto smere to ma lumia velmi dobre spravane, nieco ako iphone…ostatne zariadenia by sa mohli poucit a azcat davat mena svojim vyrobkom, nie oznacovat ich nazvom znacky a cismalmipismenami

  2. No nápis nad displejem mi nikdo nevymaže :) tak ať si to pojmenujou jak chtěj.

  3. funkye (neregistrovaný)

    A hlavne ze tie aplikacie sa nachadzaju v nokia collection adresari.

  4. Jozef (neregistrovaný)

    Dovidenia Nokia, bola si velikan, ale padla si na hubu. Od buduceho roka len Lumia od Microsoft Mobile, ako bolo vyssie spomenute.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).