Domů » Bleskovky » Zlato nahradila keramika: Nejdražší Apple Watch Edition již nestojí jako nové auto

Zlato nahradila keramika: Nejdražší Apple Watch Edition již nestojí jako nové auto

Apple na včerejší tiskové konferenci odhalil zbrusu nové Apple Watch Series 2, které rozdělil do celkem čtyř kategorií – klasické Watch, Nike+, Hermes a Edition (více informací). Nejdražší je stejně jako u první generace řada Edition, tělo těchto hodinek však již není vyrobeno ze zlata, ale z vysoce pevného a odolného porcelánu, což se velmi výrazně projevilo na ceně.

ceramic

Cena zlatých Apple Watch Edition se totiž pohybovala mezi 10 – 17 tisíci dolary (290 – 500 tisíc korun s DPH), za to cena keramických hodinek Edition s bílým sportovním řemínkem se vejde do rozmezí 39 990 – 41 490 korun (podle velikosti). K tomuto modelu navíc Apple přidá zdarma magnetický nabíjecí dok, který v běžném prodeji přijde na 2 390 korun. Je možné, že Apple v budoucnu představí nové modely Edition s dražšími řemínky, avšak nepředpokládáme, že se jejich cena bude atakovat půl milionu korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. shd (neregistrovaný)

  ale ved aj v tych predtym bol namiesany hlavne keramicky prasok a zlata tam moc nebolo..

 2. BoB (neregistrovaný)

  To urcite byla pane marku, vas clanek jen dokazuje, ze apple dostal patent, ne ze tu slitinu skutecne pouzil.To same u zipiika, puvodni clanek v cinstine to taky pise, je to jen spatne prelozene.

  • zipiik (neregistrovaný)

   Jasne, brouku, on to prezentoval Cook, Ive potvrdil v rozhovoru pro Financial Times, ale ty to vis nejlip :)

   • Omlouvam se, podle (reklamniho) videa se zda, ze tu ptakovinu s keramikou nepouzili. Tuhle verzi Watch jsem nikdy v ruce nemel, tak jsem uveril censkym a anglickym zdrojum…cinstinu neovladam.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).