Domů » Bleskovky » Zlaté hodinky Apple Watch Edition mají být drahé. Velmi drahé

Zlaté hodinky Apple Watch Edition mají být drahé. Velmi drahé

V minulém týdnu představil Apple své první chytré hodinky, které se mají začít prodávat začátkem příštího roku. Možných kombinací jednotlivých velikostí, edicí a vyměnitelných pásků je obrovské množství, přičemž cena nejlevnějšího kusu má začínat na 349 USD (asi 7 500 Kč bez DPH). Předpokládáme, že za tuto cenu zájemce dostane 38 mm Apple Watch Sport s hliníkovým tělem a plastovým řemínkem. Na jakou částku přijdou zlaté Apple Watch Edition?

  

Na tuto otázku se snažil najít odpověď dlouholetý analytik jablečných produktů John Gruber, jenž vycházel z poznatků novinářů, kteří měli možnost si hodinky ozkoušet na vlastní kůži. Jelikož je dle jejich slov hmotnost zlatých hodinek výrazně vyšší, než u ostatních modelů, nemá se jednat o pozlacený kov, ale o kompletní šasi ze zlata. A zlaté hodinky nejsou rozhodně levné, například 18karátové Rolex Sumariner Date stojí 34 250 USD (cca 890 tisíc korun s DPH), model z bílého zlata je ještě o 2 600 USD dražší (celkem 960 tisíc korun s DPH).

   
Apple Watch Sport / Apple Watch / Apple Watch Edition; 349 dolarů – ? 

Oproti těmto astronomickým částkám Gruber očekává, že Apple Watch Edition budou „doslova za hubičku“ – za 4 999 USD (asi 130 tisíc korun s DPH). Pochopitelně se jedná pouze o hrubý odhad, Gruber připouští, že mohou stát v krajním případě 1 999 USD (52 tisíc Kč s DPH), v extrémní variantě pak hovoří o 9 999 USD (cca 260 tisíc korun s DPH).

  

Levné nemají být ani samotné Apple Watch vyrobené z nerezové oceli se safírovým sklíčkem, těm analytik přisoudil cenu 999 USD (asi 26 000 Kč bez DPH). Hodinky od Apple se tedy pravděpodobně nestanou produktem, který budou fanoušci nakousnutého jablka obměňovat s roční periodou, i když Gruberova analýza počítá i s touto variantou – samotné šasi by mělo být po několik generací stejné a mělo by být možné obměnit pouze vnitřnosti hodinek; to už je ale hodně divoká spekulace. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Fore (neregistrovaný)

    Pokud by se vnitřnosti opravdu daly měnit OK, ale jestli ne….vyhozené peníze za takový kus HW. Po 2/3 letech nepoužitelné…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).