Živá voda pro mrtvou platformu: První generace rodiny Nokia X dostává aktualizaci

Při představení telefonu Nokia X2 Microsoft prozradil, že nová verze systému nebude dostupná pro starší trojici Nokia X, X+ a XL, nicméně v budoucnu se jejich uživatelé dočkají aktualizací. Pár týdnů na to v Redmondu zařízli vývoj telefonů s upraveným Androidem úplně, slíbený update však nakonec vypustili.

 

Některé prvky si systém, pojmenovaný jako Nokia X Software Platform, přebírá z verze 2.0 vyššího modelu. Dostává nový přepínač aplikací, který se vyvolává gestem tažením odshora dolů a stisknutím patřičného tlačítka. V přepínači lze spuštěné aplikace křížkem zavírat. Aktualizace obsahuje i několik předinstalovaných služeb a aplikací od Microsoftu, integrace se dočkaly Outlook.com, OneDrive a OneNote. 

Vylepšení se dočkal i Nokia Store pro snadnější vyhledávání aplikací a her. Obchod od Nokie se nově stává agregátorem všech dostupných Storů a tak je možné hledat aplikace na jednom místě. Pro rychlejší vyhledávání ve Store také přibyl nový Spotlight widget na domovskou obrazovku. Aktualizace je dostupná skrze OTA, vyhledat ji můžete v nastavení telefonu – o telefonu – systémové aktualizace – zkontrolovat nyní.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku