Domů » Bleskovky » Živá voda pro mrtvou platformu: První generace rodiny Nokia X dostává aktualizaci

Živá voda pro mrtvou platformu: První generace rodiny Nokia X dostává aktualizaci

Při představení telefonu Nokia X2 Microsoft prozradil, že nová verze systému nebude dostupná pro starší trojici Nokia X, X+ a XL, nicméně v budoucnu se jejich uživatelé dočkají aktualizací. Pár týdnů na to v Redmondu zařízli vývoj telefonů s upraveným Androidem úplně, slíbený update však nakonec vypustili.

 

Některé prvky si systém, pojmenovaný jako Nokia X Software Platform, přebírá z verze 2.0 vyššího modelu. Dostává nový přepínač aplikací, který se vyvolává gestem tažením odshora dolů a stisknutím patřičného tlačítka. V přepínači lze spuštěné aplikace křížkem zavírat. Aktualizace obsahuje i několik předinstalovaných služeb a aplikací od Microsoftu, integrace se dočkaly Outlook.com, OneDrive a OneNote. 

Vylepšení se dočkal i Nokia Store pro snadnější vyhledávání aplikací a her. Obchod od Nokie se nově stává agregátorem všech dostupných Storů a tak je možné hledat aplikace na jednom místě. Pro rychlejší vyhledávání ve Store také přibyl nový Spotlight widget na domovskou obrazovku. Aktualizace je dostupná skrze OTA, vyhledat ji můžete v nastavení telefonu – o telefonu – systémové aktualizace – zkontrolovat nyní.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Matej (neregistrovaný)

    Takže už neseká? :) Lebo keď som si ho kúpil tak nenormálne sekal Launcher. Aplikácie nešli stabilne a hry sa občas zasekávali.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).