Domů » Bleskovky » Žhavte své Samsungy. Vyšla finální verze One UI 3.0 (Android 11) pro řadu Galaxy S20

Žhavte své Samsungy. Vyšla finální verze One UI 3.0 (Android 11) pro řadu Galaxy S20

Po několika týdnech testování vydává Samsung ostrou verzi prostředí One UI 3.0 pro jarní řadu smartphonů Galaxy S20 (s výjimkou podzimní fanouškovské edice). Aktualizace se nejprve objevila v USA, nyní se však už šíří celým světem včetně Evropy. Dá se tedy očekávat, že každým dnem dorazí i do České republiky a na Slovensko.

S20 Ultra Android 11
Na redakční Galaxy S20 Ultra dorazila aktualizace s One UI 3.0 a Androidem 11

Aktualizováno 10. prosince: Dnes se nám v redakční poště začala hromadit upozornění na dostupnost aktualizace v České republice. Děkujeme všem čtenářům, kteří nás upozornili. Pokud i vy máte model z řady Galaxy S20 a aktualizace vám ještě „nevyskočila“, jděte do nabídky Nastavení – Aktualizace softwaru, kde ověřte dostupnost.

one ui 3 4

Řada Galaxy S20 dostává One UI 3.0

Prostředí One UI 3.0 je postavené na nejnovějším Androidu 11, prošpikované je novinkami od Google i od Samsungu. Korejský gigant například upravil prostředí tak, aby bylo estetičtější, lépe se přizpůsobovalo potřebám uživatelů a nevytrhávalo je z kontextu. Nové jsou i animace, efekty, tlačítka apod.

one ui 3 3

Prostředí je možné více upravovat podle potřeby, ať už se jedná o položky rychlých přepínačů nebo seznam aplikací v dialogu sdílení. Samsung také přepracoval widgety na zamykací obrazovce, které zobrazují denní agendu, a lze z nich nově například ovládat hudební přehrávač.

one ui 3 1

Systém nově podporuje videohovory přes celou obrazovku, aplikace fotoaparát zase využívá umělé inteligence ke zlepšení přiblížených snímků. Galerie fotografií se pro vyšší přehlednost naučila seskupovat skupiny stejně vypadajících snímků.

Smartphony řady Galaxy S20 jsou první vlaštovkou, v příštích měsících se mohou na nový Android těšit další smartphony korejského výrobce. Jejich seznam najdete v tomto článku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

  1. A nejaké info o vynechanej S20 FE neuvádzajú? Či sa máme len spokojiť s tým, že je vynechaná? Veď v mnohých aspektoch predčí všetky tri klasické S20 Family verzie určené pre EU.

    • S20 FE bude také. V tom původním seznamu chyběl, protože šlo o roadmapu pro Egypt, kde se FE neprodává. Max Winebach dnes psal na Twitteru, že ve světě by měl rollout pro S20 FE začít 27. prosince.

  2. Já novou aktualizaci už mám od rána na S20 Ultra od Vodafonu.

  3. Je tam spousta prvku, nektere skoro kopie, prevzate z iOS 10 (rok 2016). Coz je super, jsou to veci, ktere mam na svem iPhone rad. Treba to usmiri tabory ortodoxnich zastancu obou stran.

    • Update dorazil aj do UK, neda sa us schovat selfie camera tak ze musim sa pozerat na dieru ci chcem alebo nechcem Bixby si robi v telefone co sa mu zachce neda sa vypnut pristup k gps, sms, microfonu, camere atd… tak ze moj S20 ultra je v keli…

  4. Na A51 tmobile ještě nemám ani listopad security ..

  5. mě update taky dneska ráno dorazil. S20+ od Vodafonu.

  6. Ako vyzera to pekne ale rozhadzalo mi to widgety, hodiny neukazuju minuty (ta cast je prazdna) a asi to porozhadzovalo aj ine nastavenia. No co, aspon je co robit cez lockdowny a mozeme si customizovat phony 😁

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).