Domů » Bleskovky » Zenfone 8 na prvních obrázcích: vymění ASUS výklopný fotoaparát za voděodolnost?

Zenfone 8 na prvních obrázcích: vymění ASUS výklopný fotoaparát za voděodolnost?

Už příští týden představí ASUS nový vlajkový smartphone Zenfone 8. V tuto chvílí není jisté, kolik telefonů tchajwanský výrobce celkem představí, neboť žádné z materiálů nezmiňují slovo „series“ naznačující ucelenou řadu smartphonů, ale pouze Zenfone 8. S jistotou tak můžeme počítat s jedním modelem, který má být podle upoutávek velký výkonem, ale kompaktní rozměry. A také, že bude voděodolný.

Vymění ASUS výklopný fotoaparát za voděodolnost?

Z poslední twitterové upoutávky víme, že chystaný Zenfone 8 bude splňovat stupeň odolnosti IP68. To bude v případě ASUSu vůbec poprvé, dosud se tento výrobce certifikaci voděodolnosti vyhýbal. Je možné, že u posledních dvou vlajek chyběla kvůli unikátní konstrukci s výklopným fotoaparátem, která se letos pravděpodobně konat nebude.

gsmarena 002

Na internetu se totiž objevily první rendery pryžových krytů na Zenfone 8, které naznačují, že telefon bude překvapivě „nudný“; vzadu máme najít klasický obdélníkový fotomodul, vpředu pak selfie kamerku v průstřelu displeje. Nikde však není psané, že tyto obrázky jsou skutečně legitimní.

Od Zenfone 8 se očekávají vrcholové parametry – procesor Qualcomm Snapdragon 888, displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, 12 GB RAM, 256GB paměť a 4000mAh baterie s podporou 30W nabíjení. Slavnostní premiéra se uskuteční příští týden 12. května.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tak takový design Zenfone8 jsem ještě neviděl. Zdá se, že každý web má svého dodavatele obrázků. Jsem zvědavý, jak to nakonec dopadne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).