Domů » Bleskovky » Zapomeňte na Metro, Microsoft mění název pro uživatelské prostředí

Zapomeňte na Metro, Microsoft mění název pro uživatelské prostředí

Název Metro Microsoft používal už od první premiéry systému Windows Phone právě pro označení dlaždicového prostředí, které se následně přeneslo i do Windows 8. Kvůli problémům s ochrannou známkou však redmondský gigant od tohoto označení upouští a v současné době hledá nový název. Namísto toho se nyní v Microsoftu používá označení „New User Interface“ a „Windows 8-style UI“, neočekáváme ale, že by tyto názvy zakořenily a je téměř jisté, že Microsoft brzy příjde s novým označením.

 

Podle zatím nepotvrzených informací se Microsoft k tomuto kroku rozhodl, aby předešel případnému soudnímu sporu s německou společností Metro AG. Název Metro se přitom ve spojení se systémy Windows a Windows Phone celkem vžil, proto jsme zvědaví jaký výraz jej nahradí. Pokud vás napadá, jaký by nový název mohl být, inspirujte ostatní v komentářích.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments