Domů » Bleskovky » Zapomeňte na Metro, Microsoft mění název pro uživatelské prostředí

Zapomeňte na Metro, Microsoft mění název pro uživatelské prostředí

Název Metro Microsoft používal už od první premiéry systému Windows Phone právě pro označení dlaždicového prostředí, které se následně přeneslo i do Windows 8. Kvůli problémům s ochrannou známkou však redmondský gigant od tohoto označení upouští a v současné době hledá nový název. Namísto toho se nyní v Microsoftu používá označení „New User Interface“ a „Windows 8-style UI“, neočekáváme ale, že by tyto názvy zakořenily a je téměř jisté, že Microsoft brzy příjde s novým označením.

 

Podle zatím nepotvrzených informací se Microsoft k tomuto kroku rozhodl, aby předešel případnému soudnímu sporu s německou společností Metro AG. Název Metro se přitom ve spojení se systémy Windows a Windows Phone celkem vžil, proto jsme zvědaví jaký výraz jej nahradí. Pokud vás napadá, jaký by nový název mohl být, inspirujte ostatní v komentářích.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

19 komentářů

 1. metro (neregistrovaný)

  Hmm, možná by bylo dobré přejmenovat i pražské Metro, člověk nikdy neví …

  • Krtek v Praze může být v klidu. Přejmenování už proběhlo. Proč si myslíš, že se všude v Evropě jmenuje řetězec velkobchodů Metro a u nás v ČR Makro. Muže za to DPMP a jeho Metro.

 2. Třeba Podzemka???Nebo Nadzemka!!!

 3. Co třeba chodník? :D

 4. Tak třeba Retro :-D

 5. Je vidět, že Metro AG je německá firma. V Berlíně se metro menuje U-Bahn :D

 6. JiriMachacek

  Škoda, mě se název Metro hodně líbil. Nejvíc na tom vydělá ta německá firma. Znal ji někdo tak před týdnem? Já rozhodně ne.

 7. Já bych to naval UFO prostředí neboli UFO-UI :D

  • tak nejvíc ufo prostředí které jsem viděl v provozu je android 4.x – vypadá jak ze stratreku..

 8. Mudman (neregistrovaný)

  Co třeba? Windows Tessera 8

 9. Lukáš Křepelka

  Mě by se líbilo například Slate UI nebo Tile UI.

 10. „amísto toho se nyní v Microsoftu používá označení „New User Interface“ a „Windows 8-style UI“

  Pochybuji, ze v MS tomu interne rikaji „New User Interface“ nebo „Windows 8-style UI“ :o)) Interne tomu porad rikaji metro.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).