Domů » Bleskovky » Zapomeňte na klasickou trojici tlačítek, nové Pixely se ovládají pouze gesty

Zapomeňte na klasickou trojici tlačítek, nové Pixely se ovládají pouze gesty

Nově představené smartphony Google Pixel 3 a 3 XL jsou výkladní skříní nového Androidu 9.0 Pie, a tak se snaží využívat jeho schopnosti na maximum. Aplikován je například nový systém ovládání gesty využívající nového pilulkového tlačítka, který významně mění práci se systémem. Novopečení majitelé nových Pixelů si na tento způsob ovládání budou muset zvyknout, protože žádnou jinou možnost ovládání jim Google nedá.

Nový princip navigace napříč systémem
Nový princip navigace napříč systémem

Pilulkové tlačítko pro všechny

V nastavení systému se totiž nenachází žádný přepínač na starý způsob ovládání třemi tlačítky a zdá se, že ani v budoucnu nepřibude. Google toto rozhodnutí obhajuje na svém Twitteru, kde uvádí, že nové Pixely reprezentují nový způsob, jak se budou ovládat všechny budoucí telefony s Androidem. Přechod na nový styl ovládání možná bude zpočátku náročný, avšak v konečném důsledku má dodat lepší uživatelský zážitek, např. díky rychlejšímu přepínání aplikací.

Pochopitelně výrobci zařízení mají v upravování Androidu poměrně značnou svobodu, takže se nedá předpokládat, že by ovládání Androidu třemi tlačítky (či jinými způsoby) v blízké budoucnosti vymizelo. Můžeme však předpokládat, že se s pilulkovým tlačítkem budeme (zejména u telefonů s čistým Androidem) setkávat čím dál častěji.

Android P a gesta jako z iPhone X: takto budou fungovat

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments