Domů » Bleskovky » Zaměřeno na Galaxy S8? Samsung odhaluje řadu procesorů Exynos 9

Zaměřeno na Galaxy S8? Samsung odhaluje řadu procesorů Exynos 9

Mimo procesorů od Qualcommu jsme se u vlajkových lodí Samsungu vždy dočkali také verze s vlasními čipy řady Exynos. Původně se mělo za to, že budou Galaxy S8 a Galaxy S8+ poháněny procesorem Exynos 8895, jak se ovšem zdá, Samsung chce použít jiné řešení. O této novince informoval na svém Twitteru.

Před několika málo dny totiž začal Samsung lákat na nové procesory řady Exynos 9, těch bychom se měli, dle jeho slov, dočkat již velmi brzy. Je tedy velmi pravděpodobné, že jimi budou osazeny již modely Galaxy S8 a Galaxy S8+. Řada Exynos 9 tak doplní Snapdragon 835, kterého bychom se měli dočkat především ve Spojených státech a několika dalších trzích. Evropa se pak s velkou pravděpodobností dočká řešení od Samsungu.

galaxy_s8-930x775

Novinka bude stejně jako Snapdragon 835 vyráběna 10nm výrobním procesem, další technické parametry jsou bohužel prozatím neznámé. Spekuluje se však o využití grafického jádra Mali-G71, to je vhodné především pro využití ve virtuální realitě a 4K rozlišení. Není však zatím jasné, jak si novinka povede v porovnání se svým stájovým kolegou od Qualcommu co do celkového výkonu a optimalizace.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

8 komentářů

 1. Sam jsem na srovnání se snapdragonem zvědavý. Bude to jako modely 2016 ve prospěch Exynosu? Uvidíme.

  • Lukáš Čambala

   Osobně si myslím, že i letos bude mít navrch Exynos. :)

   • To se ještě ividit:-) každopádně pokud bude S8 tak tak jak vypadá že bude, tak je to kromě pokroku krok zpět. Nejvíc teda čtečka pouze zezadu… I přes skener očí, který má dost omezené možnosti… Teda pokud nemá širší úhel záběru :-) UVIDÍME.S S7 zatím nebude důvod měnit.

   • Duvod menit s7 za s8. To me fakt pobavilo :-)

   • Jsem rád že ses zasmál. ????

   • Za mě je s7 nejhorší co jsem od Samsungu měl. Zlatá s6. Těším se až to vyměním za s8.

   • Radiik (neregistrovaný): tak to budeš asi jeden z mála. Vždyť S7 je stejná jako S6 s drobnýmí vylepřeními.

 2. Rozliseni fotaku je hodne slabe, hlavne, ze je 4:3 coz je v pomeru velikosti displeje sranda, zorne pole je priblizne 1,6:1 tak konecne zahodte apple ctverec. Zlata S6, S7 uz stala za prd, nema infraport, ktery pouzivam na vse, hlavne, ze jsou z5 karty, kdo je asi vyndava??? V S6 nebyly a bylo to dobre, pac je to jedinny S, u ktereho nefochazelo ke ztrate dat. Kazda sebelepsi karta stejny problem, vic jak z pulky plna, dochazelo ke ztratam dat, fotky se nedocitaly atd….takze z vesela S8 nasleduje modni trend vse osulit, ale hlavne ze je to modni hit a prumerny Pepa to oceni!!! Buhuzel dal zustanu u S6

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).