Domů » Bleskovky » Žádný Regensburg, ale Řezno. Google Mapy se naučily české názvy zahraničních destinací

Žádný Regensburg, ale Řezno. Google Mapy se naučily české názvy zahraničních destinací

Google do svých map implementoval novinku, kterou ocení čeští obroditelé, zatímco pro světoběžníky může být poměrně matoucí – místní názvy zahraničních destinací (zejména měst) nahrazuje jejich českými variantami, tzv. exonymy.

V Google mapách (jak na webu, tak v aplikaci) již nenajdete Győr, ale Ráb, Chemnitz nahradila Saská Kamenice, Graz byl zaměněn za Štýrský Hradec, apod. Některé zastaralé exonymy naštěstí uplatněny nebyly, takže např. Salzburg se na Solnohrad nepřeměnil.

Tato specialita se netýká pouze nás, Google se na svém blogu chlubí celkem 39 novými lokalizacemi destinací, vesměs u národů nevyužívajících latinku. Bohužel tuto novinku nelze vypnout, takže se může stát, že si zadáte do navigace například Benátky, a na hranici města vás přivítá cedule Venezia. Pokud tedy nedorazíte do Benátek nad Jizerou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments