Domů » Bleskovky » Zachrání HTC virtuální realita? Helmu Vive si v prvních 10 minutách objednalo 15 000 zájemců

Zachrání HTC virtuální realita? Helmu Vive si v prvních 10 minutách objednalo 15 000 zájemců

Finanční výsledky HTC z posledních čtvrtletí nevyznívají pro budoucnost tchajwanské společnosti příliš dobře, a na rozdíl od konkurenčních ztrátových smartphonových firem nemá HTC žádné větší vedlejší zdroje příjmů. Důležitým produktem tak pro HTC bude virtuální realita Vive, která se ve světě začala oficiálně prodávat v pondělí. A už start prodeje mohou v HTC považovat za slušný úspěch.

htc vive

Hlava projektu Shen Ye se na svém Twitteru pochlubil, že HTC Vive si v prvních deseti minutách předobjednalo více než 15 000 zájemců; při ceně 899 USD za jednu náhlavní soupravu to znamená obrat okolo 13,5 milionů dolarů, což za 10 minut není vůbec špatné. HTC navíc nebude vydělávat pouze na samotném hardwaru, ale především na ekosystému, který kolem Vive postaví, což by mělo zajistit i stabilní příjem financí v budoucnu.

HTC Vive se k prvním šťastným majitelům dostane počátkem dubna, v tento měsíc bychom se také měli dočkat představení vlajkové lodě One M10 a možná i chytrých hodinek, které mají převrátit svoji kategorii zcela naruby (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments