Domů » Bleskovky » Z WP Store zmizel WhatsApp, vrátí se po opravě chyb

Z WP Store zmizel WhatsApp, vrátí se po opravě chyb

Pokud používáte na svém telefonu se systémem Windows Phone komunikátor WhatsApp, doporučujeme vám v následujících dnech až týdnech neprovádět jeho reinstalaci. Z obchodu aplikací si jej totiž díky problémům, které reportovali uživatelé systému v jeho poslední verzi 8.1, dočasně nestáhnete.

 

Aplikaci ze Store odstranili sami vývojáři a své počínání zdůvodnili následujícím prohlášením:

„Kvůli technickým problémům jsme se rozhodli odstranit WhatsApp Messenger z Windows Phone Store. Úzce spolupracujeme s Microsoftem na vyřešení problémů a věříme, že se aplikace brzy objeví zpět v obchodu. Omlouváme se uživatelům za dočasné nepohodlí.“

Tento krok byl zřejmě reakcí na klesající hodnocení aplikace, která měla na Windows Phone 8.1 z programu Developer Preview potíže s doručováním notifikací. Doufejme, že nová verze aplikace přijde již brzy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. „doporučujeme vám v následujících dnech až týdnech neprovádět jeho reinstalaci“

  Spíše bych doporučil aplikaci nepoužívat, když je problémová.

  • U mě byla problémová krátce po vydání WP 8.1. To blbla, zprávy nechodily. Ale samo od sebe se to ustálilo a teď běhá jako dřív. Chyba podle mě bude ještě někde jinde.

 2. po aktualnom odstaveni FB messengeru z people hubu som chvilu aktivnejsie pouzival whatapp ale ta pomalost ma prinutila vyskusat kik messenger, ktory je naozaj rychly ale v nasich koncinach nie moc rozsireny. A momentalne sa vyelmi zrychlil aj klasicky FB messenger, ktory sa uz tiez otvara velmi rychlo.

  Inak s whatsappom som problemy nemal, len ta pomalost.

 3. ja som nemal ziadny problem, ani na WP7, WP8 ci 8.1. Takze podla mna unahleny krok

  • Top vždycky miluju, „já mám XYZ notebook, žádný problém, je to super značka“, přitom má desítky procent reklamovatelnosti, apod.:)

  • onik81 (neregistrovaný)

   Pomalost? Zprávy chodí hned a když mají zpoždění, je to hlavně o modelu telefonu. Samotná aplikace najíždí prakticky hned po ťuknutí na ní. Odesílání textu je ve zlomkách sekundy a obrázky závisí jen na rychlosti připojení.

  • TheJelen (neregistrovaný)

   Takhle rychlý je snad jenom BlackBerry Messenger a Skype, za žádnou cenu ne Whatsapp

 4. sion (neregistrovaný)

  Dal by se někde stáhnout samotný instalační soubor? Na webových stránkách WP to ve storu jde. KDyby si někdo soubor ještě když byl publikován stáhl a někam ho uložil bylo by to fajn…

  • Stazeny soubor je ti k nicemu, při instalaci se kontroluje verze se Store, pokud ve Store aplikace není, tak se ti stejne nenainstaluje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).