Domů » Bleskovky » Z tohohle vám spadne brada. Samsungu unikly brýle pro rozšířenou realitu

Z tohohle vám spadne brada. Samsungu unikly brýle pro rozšířenou realitu

Málo platné, počítače i chytré telefony jsou již hotová zařízení, a proto velké technologické firmy přemýšlejí nad tím, jak posunout digitální život lidstva o další krok kupředu. Hodně skloňovaným tématem jsou brýle a náhlavní soupravy pro virtuální a rozšířenou realitu, ovšem v této oblasti se zatím výrobcům nepodařilo vyrobit univerzální zařízení pro práci i pro zábavu, které budou uživatelé dobrovolně nosit na hlavě. Velké naděje jsou vkládány do společnosti Apple, která na chytrých brýlích už nějakou dobu pracuje, možná jej ale předběhne Samsung.

Samsung AR bryle 3

Takto si Samsung představuje AR brýle

Na internetu se objevila dvě krátká videa odhalující koncepty dvou náhlavních souprav – Samsung AR Glasses a Glasses Lite. Oba modely připomínají objemnější sluneční brýle, v jejichž obroučkách a nožičkách se nachází potřebná technika zprostředkovávající působivý zážitek z virtuální a rozšířené reality.

Samsung AR Glasses + Glasses Lite

Podle uniklých videí by se mohlo zdát, že se jedná o čistě spotřebitelské produkty. Brýle se dají využít k hraní her, ke konzumaci multimédií nebo k práci v mobilní kanceláří (v režimu DeX). U prvního modelu ale nechybí ani profesionální využití při promítání 3D objektů do reálného světa a k interakci mezi nimi.


Samsung AR bryle 2

Je pravděpodobné, že právě profesionální sféra bude hrát zpočátku prim, neboť u ní se výrobci nemusejí bát nasadit vyšší prodejní částku, která by běžného spotřebitele odradila. Koneckonců Microsoft u Hololens také lákal na hraní Minecraftu či sledování Netflixu kdekoliv, nakonec však tato souprava do rukou běžných spotřebitelů nikdy nezamířila.

Samsung AR bryle

I když zveřejněná videa od Samsungu vypadají působivě, patrně nás od reálného produktu dělí dlouhá cesta. Zatím se jedná o ukázku toho, „jak by to mohlo být“, která neřeší detaily o tom, kam umístit výpočetní hardware, jak brýle napájet apod. Doufáme však, že se v nepříliš vzdálené budoucnosti podobného produktu dočkáme, ať už od Samsungu nebo od jiných značek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Bryle jak klasicke akurat po rocnej karantene stravenej na gauci :-D.. to je fakt hnus

    • Náhodou dizajn je velice hipsterský. To je poprvé co se Samsungu opavdu něco povedlo

  2. Jo, tohle je super. Líbilo by se mi, kdyby to mělo 2 úrovně „skel“, jeden zobrazovací displej a druhý by byl elektronicky stmavované sklo. Da druhá, bulky bílá verze je teda hrozná. Měli na to najít aspoň někoho s velkým nosem :D Ale mít tohle v kombinaci s malým telefonem, to by byla paráda. Lepší než ty skládací nesmysly.

  3. Trochu mi to přípomíná Eye Phone z Futuramy. Teď už to jen zabudovat vedle oka a promítat přímo na sítnici.

  4. Namoso Ewonuwu

    Není ta reklama rasistická? Subjekt v reklamě je afročernoch.

    • Určitě je rasistická. Černoch tam pracuje a běloch hraje hry a kouká na YB :D :D :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).