Domů » Bleskovky » YouTube si nainstalujete i na telefony Huawei. Služba je nově webovou aplikací

YouTube si nainstalujete i na telefony Huawei. Služba je nově webovou aplikací

Google v tomto týdnu proměnil svoji službu YouTube v progresivní webovou aplikaci, kterou si můžete nainstalovat i na zařízení, na nichž není klasická aplikace oficiálně podporována. Platí to i pro počítače s Windows či telefony Huawei/Honor s ořezaným Androidem. Má to ale drobný háček.

YouTube jako progresivní webová aplikace

Progresivní webová aplikace (PWA) je da facto pouze webová stránka zabalená do kontejneru, kterou si můžete nainstalovat prostřednictvím webového prohlížeče. „Obyčejné“ PWA fungují stejně jako webové stránky, pouze se otvírají v samostatném okně mimo webový prohlížeč. Vývojáři sice mají možnost doplnit do svých webových aplikací některé funkce, například podporu offline režimu, zasílání notifikací apod., ovšem nic z toho zatím progresivní YouTube neumí.

yt

Instalace na počítačích je jednoduchá, u podporovaných prohlížečů se v adresním řádku objeví tlačítko Plus, skrze které je možné webovou aplikaci přidat jak do seznamu aplikací, tak i na hlavní panel. Na telefonech je zapotřebí použít prohlížeč, který instalaci PWA podporuje, například Firefox.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. A to proste chces :)

  2. Na Windows je topka MyTube.

    Žiadne reklamy, možnosť obsah stiahnuť, dokonca s volbou či video, alebo iba Audio. Tak isto aj prehravanie. Čiže aj ovela viac šetri data. A prehrava videa/audio aj na pozadi/ či na uzamknutej/vypnutej obrazovke

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).