TOPlist

Xperia XZ Premium se 4K HDR displejem: kdy a za kolik?

Značka Sony letos v Barceloně na MWC překvapila nabušeným smartphonem Xperia XZ Premium (první dojmy), kterou pohání zbrusu nový čip Snapdragon 835 a která disponuje 4K displejem s podporou HDR či možností záznamu slow-motion videa až při 960 snímcích za vteřinu.

Oficiální cena tohoto pohádkově vybaveného smartphonu zatím zveřejněna nebyla, nicméně britský prodejce Clove už telefon v 64GB verzi zařadil do nabídky a v předobjednávkách jej nabízí za 645 liber, což je zhruba 20 200 Kč. Vzhledem k výbavě je to cena více než příznivá, otázkou ale zůstává, jaká bude oficiální cena pro český trh.

Videopohled z MWC 2017

Původně jsme spekulovali, že by částka měla přesáhnout hranici 25 000 Kč, nicméně při porovnání s britskou cenou svitla naděje, že by u nás Xperia XZ Premium mohla být o něco levnější. Výrobce zatím nepotvrdil ani termín uvedení na trh, avšak většina prodejců spekuluje o 7. květnu.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku