Domů » Bleskovky » Xiaomi zřejmě plánuje vlastní elektromobil. Projekt má vést samotný šéf značky

Xiaomi zřejmě plánuje vlastní elektromobil. Projekt má vést samotný šéf značky

Nejen Apple a Huawei chtějí svou působnost rozšířit i do automobilového průmyslu. Velké plány údajně má i technologický gigant Xiaomi, který má dokonce plánovat výrobu vlastního automobilu.

Čínskému webu iFengNews v poslední době několik zdrojů potvrdilo, že právě výroba automobilů by v budoucnu mohla být dalším pilířem společnosti. Vše se ale údajně nachází pouze ve fázi plánování a rozhodování – údajně ještě existuje spousta proměnných, které je nutné vyřešit.

Xiaomi mi car
Ilustrační obrázek

Zajímavé je, že vývoj automobilu by měl vést přímo samotný šéf značky Xiaomi Lei Jun. Ten se dokonce v roce 2013 při své cestě do USA dvakrát setkal s šéfem automobilky Tesla. Automobilový segment má být pro Xiaomi zajímavý i z toho důvodu, že mobilní trh aktuálně čelí určité stagnaci. Naopak elektromobily prošpikované moderními technologiemi jsou něčím, co by Xiaomi v budoucnu mohlo přinést zajímavé zisky. Společnost by navíc při vývoji automobilu mohla zúročit své bohaté technologické zkušenosti.

Společnost Xiaomi tuto zprávu zatím nikterak nekomentovala, ale kdo ví, třeba se v dalších letech skutečně dočkáme elektromobilu s logem této čínské společnosti.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.