Domů » Bleskovky » Xiaomi představilo druhou generaci akční kamery. Dostala displej a řadu dalších vylepšení

Xiaomi představilo druhou generaci akční kamery. Dostala displej a řadu dalších vylepšení

Akční kamerky GoPro se staly etalonem odvětví, nicméně i zde se začíná prosazovat tvrdá čínská konkurence. Zisky GoPro klesají, neboť lidé mohou na konkurenčních výrobcích ušetřit i tisíce korun. Úspěšným modelem byla například Xiaomi YI Action Camera (recenze), která se nyní dočkává svého nástupce.

xiaomi yi

4k video a displej

Nový model YI 4K Action Camera prozrazuje největší novinku hned v názvu – umí zaznamenávat video v rozlišení 4K při 30 snímcích za vteřinu se zorným polem 155°. Snížením rozlišení na HD lze však dosáhnout i slow motion videa ve 240 fps. O záznam videí a fotografií se stará 12Mpx čip Sony IMX377 a optika se světelnosti f/2.8, stabilizace probíhá elektronicky. Díky 1400mAh baterii lze video nahrávat nepřetržitě 2 hodiny, ukládání probíhá na paměťovou kartu.

bcv

Viditelnou novinkou je osazení kamerky 2,19″ displejem s rozlišením 360 × 640 pixelů, který je krytý sklíčkem Gorilla Glass. Veškeré ovládací prvky se nacházejí po stránách kamerky, kde najdeme i dvojici mikrofonů pro záznam zvuku. Zařízení lze spárovat se smartphonem prostřednictvím Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0.

dfs

Xiaomi YI 4K Action Camera lze zatím předobjednat za 250 USD (asi 6 000 korun bez DPH) v černé, bílé a růžové barvě. Doufáme, že se tato zajímavě vybavená kamerka dostane i na náš trh a že to distributoři nepřeženou s cenou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Co si jako mam představit pod větou: „stabilizace probíhá elektronicky“? To je jako mi u indukční varný desky říct že zahřívání probíhá pomocí tepla :-/

  • Petr (neregistrovaný)

   Stabilizace je buď jen sw anebo elektronicky kde ji podporuje modul.

  • Johny (neregistrovaný)

   Nechci se hádat, ale pleteš se ve spoustě ohledů :-) už jen to, že digitální (a říkejme jí teď třeba sw) stabilizace samozřejmě probíhá taky elektronicky. To tvé rozdělení, nevím kde jsi na něj přišel, ale obávam se, že neexistuje :-) Navíc optických stabilizací je podstatně víc a nejsou jen ty, řízené elektronicky (digitální nebo jak obecně říkáme „optická“), ale jsou stabilizace kdy část zařízení je přímo vlastně jakýmsi gyroskopem. Tak z toho chápu, že to není tahle stabilizace. Ale furt mi zbývají tak další 4 druhy stabilizace, které elektronicky řízené jsou (a to včetně té digitální). Samozřejmě už jsem si sám dohledal, že jde zase o nesmyslný překlad a převod anglického výrazu na neexistující český. Je rozdíl mezi „elektronickou stabilizací“ což je označení něčeho a „stabilizací řízenou elektronicky“, což je popis jak daná věc funguje. Trochu vtipné pak je, že pojem „elektronická stabilizace“ právě označuje tu řízenou sw, neboli také digitální stabilizaci :-)

  • Ja jako elektronickou chápu, jako to maji drazsi Lumie, kde za stabilizaci stoji primo „plovouci“ fotomodul a pak levne Lumie, kde je digitalni stabillizace-softwarova, jelikož ji fotomodul jako takovou neumi.

  • Johny (neregistrovaný)

   Plovoucí fotomodul nemá určitě žádná lumie. Vždy to má buď „plovoucí“ optiku nebo plovoucí chip a to právě ani nemusí být řízeno elektronicky, ale mechanicky (u takto malých zařízení je to ale opravdu závislé na elektronice). Je jedno jak elektronickou stabilizaci kdo chápe, je to terminus technicus pro digitální stabilizaci: [odkaz]

   A tady se dostávam k tomu co řikam, že „stabilizace probíhá elektronicky“ je něco jiného než „elektronická stabilizace“ a já tedy nevím, co si z článku mam odnést, že má kamera za stabilizaci.

  • Dobře, tím plovoucím fotomodulem jsem mel namysli optiku/cip, u Lumii je to reseno elektronicky.Vis moc dobře co si z clanku odnest, jen klasicky rypes a chytracis, coz ti moc nejde..
   Napis sam nejaky clanek a hned ti ho zhodnotíme :-)

  • Johny (neregistrovaný)

   Ne, to opravdu nevím a jak vidíš, z tvých komentářů i z petrovo komntářů je jasný, že to nevíte ani vy. „elektronickou chápu, jako to maji drazsi Lumie, kde za stabilizaci stoji primo „plovouci“ fotomodul“ zatímco odkaz co jsem dal jasně říká, že elektronická je digitální.

 2. medvidekYou (neregistrovaný)

  výhodou byla cena, pokud tahle hracka bude stát 6000,- bez dph ( + bez cla ), tak s marží bude cena u nás kolem 9000,- a to už si radši připlatím nějakou tu stovečku a pořídím GoPro

 3. Podle mě by byla lepší bez displaye, jen další věc navíc která se dá rozbít, být to cokoli jiného, tak proč ne, ale když jsou akční kamery využívané právě u sportů atd. tak jim víceméně hrozí více nebezpečí a spoléhat se na gorilla glass není vždy ta nejlepší volba.

 4. Martin (neregistrovaný)

  Jsem fakt zvědavej na tu cenu, jinak jako kamerka vypadá dobře, ale pokud bude stát před 6000.. tak to se podle mě vyplatí víc investovat do GoPra nebo Magicamky..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).