Domů » Bleskovky » Xiaomi představilo druhou generaci akční kamery. Dostala displej a řadu dalších vylepšení

Xiaomi představilo druhou generaci akční kamery. Dostala displej a řadu dalších vylepšení

Akční kamerky GoPro se staly etalonem odvětví, nicméně i zde se začíná prosazovat tvrdá čínská konkurence. Zisky GoPro klesají, neboť lidé mohou na konkurenčních výrobcích ušetřit i tisíce korun. Úspěšným modelem byla například Xiaomi YI Action Camera (recenze), která se nyní dočkává svého nástupce.

xiaomi yi

4k video a displej

Nový model YI 4K Action Camera prozrazuje největší novinku hned v názvu – umí zaznamenávat video v rozlišení 4K při 30 snímcích za vteřinu se zorným polem 155°. Snížením rozlišení na HD lze však dosáhnout i slow motion videa ve 240 fps. O záznam videí a fotografií se stará 12Mpx čip Sony IMX377 a optika se světelnosti f/2.8, stabilizace probíhá elektronicky. Díky 1400mAh baterii lze video nahrávat nepřetržitě 2 hodiny, ukládání probíhá na paměťovou kartu.

bcv

Viditelnou novinkou je osazení kamerky 2,19″ displejem s rozlišením 360 × 640 pixelů, který je krytý sklíčkem Gorilla Glass. Veškeré ovládací prvky se nacházejí po stránách kamerky, kde najdeme i dvojici mikrofonů pro záznam zvuku. Zařízení lze spárovat se smartphonem prostřednictvím Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0.

dfs

Xiaomi YI 4K Action Camera lze zatím předobjednat za 250 USD (asi 6 000 korun bez DPH) v černé, bílé a růžové barvě. Doufáme, že se tato zajímavě vybavená kamerka dostane i na náš trh a že to distributoři nepřeženou s cenou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments