Xiaomi Watch S1 Pro: prémiové hodinky se safírovým sklíčkem, 14denní výdrží a teploměrem

xiaomi watch s1 pro 2
  • Xiaomi na MWC přivezlo elegantní chytré hodinky
  • Watch S1 Pro lákají na prémiový design a dlouhou výdrž

Společnost Xiaomi na veletrh MWC přivezla spoustu nových produktů, mezi nimi i chytré hodinky Watch S1 Pro. Jedná se o elegantní příslušenství, které vsází na klasický design, avšak uvnitř je prošpikované moderními technologiemi.

xiaomi watch s1 pro katalog

Nové hodinky od Xiaomi nemají jenom prémiový design, ale jsou i vyrobené z hodnotných materiálů. Sklíčko je ze safíru, pouzdro pak z nerezové oceli s několikanásobnou povrchovou úpravou pro zajištění vysokého lesku. Z pouzdra na pravé straně vystupuje otočná korunka, kterou pak ještě doplňuje mechanické tlačítko.

Většinu funkcí ale obsloužíte přes dotykovou vrstvu 1,47″ AMOLED zobrazovače s rozlišením 480 × 480 pixelů a funkcí Always-On. Na displeji běží vlastní operační systém, který výrobce označuje jako MIUI Watch OS. Tato platforma pravděpodobně neumožňuje instalaci vlastních aplikací, ovšem funkční zásoba je víc než slušná.

Hardwarové parametry Xiaomi Watch S1 Pro

Konstrukce

Rozměry: 46 × 46 × 11,28 mm, hmotnost: nezjištěno, zvýšená odolnost: 5 ATM

Systém, procesor a paměť

Operační systém: vlastní systém, čipset: nezjištěno, RAM: nezjištěno, interní paměť: nezjištěno

Displej, konektivita a baterie

1,47", AMOLED, rozlišení: 480 × 480 px, NFC: , Bluetooth: 5.2, Wi-Fi: 802.11 b/g/n, GPS: , Baterie: 500 mAh, bezdrátové nabíjení:

K dispozici je více než 100 ciferníků a stejné množství sportovních aktivit, přičemž díky vlastní GPS a odolnosti 5 ATM (50 m) je můžete vzít i na deštivý přechod hor.  K dispozici jsou i senzory hlídající zdraví uživatele. Kromě snímače srdeční frekvence, který umí změřit i okysličení krve, je zde například teploměr pro měření teploty pokožky.

xiaomi watch s1 pro 2

Xiaomi slibuje výdrž až 14 dní na jedno nabití, přičemž hodinkám stačí pouze 10minutový pobyt na nabíječce, aby načerpaly energii na další 2 dny. Celý proces nabíjení pak zabere 85 minut. Hodinky mají vestavěný mikrofon i reproduktor, takže dokáží obsloužit i telefonní hovor. Bez spárovaného smartphonu se ale neobejdou – k mobilním sítím se připojit neumí, bezdrátovou konektivitu zastupuje Bluetooth 5.3 pro komunikaci s telefonem a NFC pro mobilní platby.

Cena a dostupnost

Xiaomi Watch S1 Pro půjdou do prodeje již dnes, stříbrná barevná varianta bude k dispozici s hnědám koženým řemínkem, černá varianta s černým fluorokaučukovým páskem. Česká cena byla stanovena na 7 799 Kč včetně DPH.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku