Domů » Bleskovky » Xiaomi Watch Color: chytré hodinky s kruhovým displejem a dvoutýdenní výdrží

Xiaomi Watch Color: chytré hodinky s kruhovým displejem a dvoutýdenní výdrží

Na první zařízení nového roku jsme nemuseli čekat příliš dlouho, společnost Xiaomi naplánovala na 3. ledna premiéru nových hodinek Watch Color. Jelikož se nám ale podařilo posbírat veškeré potřebné informace s předstihem, můžeme si udělat předčasnou premiéru.

Xiaomi watch

Xiaomi Watch Color: potěší vysokou výdrží

Watch Color jsou elegantní hodinky, které reprezentuje kovové tělo a kruhový AMOLED displej. Ten se pyšní úhlopříčkou 1,39“ a rozlišením 454 × 454 pixelů, běží na něm vlastní prostředí výrobce založené na Wear OS. Pro čínský trh Xiaomi přidalo vlastního hlasového asistenta XiaoAI a platby AliPay, které lze zprostředkovat skrze integrované NFC.

Hodinky pochopitelně umí vše, co byste očekávali – notifikovat na příchozí události, měřit sportovní aktivitu, tepovou frekvenci či kvalitu spánku a díky vestavěné GPS + GLONASS i polohu uživatele. Watch Color se nezaleknou ani vody, jsou vodotěsné do 50 metrů. Díky vestavěnému akumulátoru s kapacitou 420 mAh mají vydržet až 14 na příjmu, což je ve světě Wear OS rekordní hodnota, zatím však nevíme, s jakými omezeními.

color watch

Xiaomi Watch Color půjdou do prodeje zítra, a to za cenu 799 CNY (asi  2 600 korun bez DPH), o dostupnosti na našem trhu zatím nemáme žádné informace.

watch color

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tomáš Štěrba

    Znamená postavené na wear os že běží na nadstavbě nad wear os, tedys plnou podporou a nebo se jedná o nějaký paskvil, který sice vychází z wear os, ale vlastně je to spis uzavřena platforma na kterou v podstatě nikdy nic nevyjde?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).