Domů » Bleskovky » Xiaomi ve čtvrtek představí Redmi Note 2: Přijde Mi5 později?

Xiaomi ve čtvrtek představí Redmi Note 2: Přijde Mi5 později?

Čínský drak Xiaomi vyslal do světa nové lákadlo na chystanou čtvrteční událost, v němž odhaluje, jaký model představí. A světe div se, zřejmě to nebude očekávaná vlajková loď Mi5 (Mi4S), ale pokračovatel tabletofonu Redmi Note.

  

Tajenka osmisměrky v obrázku má podle serveru Gizmochina uvádět, že novou vlajkovou lodí společnosti bude Redmi Note a že bude lehčí, tenčí, větší, rychlejší a nabídne Hi-Fi zvuk a bude vyroben ze sklolaminátu („our new flagship is the redmi note, thinner, larger, lighter, faster, hifi-sound, and all glass laminate“). Jakou metodiku luštění server Gizmochina zvolil, nevím, sám jsem ve shluku písmen nenašel ani Redmi, ani flagship a ani laminate, nicméně o tom, že bude ve čtvrtek představen Note 2 se šušká z více zdrojů.

   
Takto má Xiaomi Redmi Note 2 vypadat 

Z dříve uniklých informací víme, že chystaný tabletofon má přijít s 5,7“ Full HD displejem, osmijádrovým čipem Snapdragon 615 o taktu 1,5 GHz a 2 GB RAM. Pro ukládání obsahu má být k dispozici 16 nebo 32 GB, snímky bude pořizovat dvojice fotoaparátů o rozlišení 13 a 5 megapixelů, první jmenovaný má být doplněn do duální LED diodu.

     

Tělo tabletofonu má mít údajně zakřivená záda z ochranného skla Gorilla Glass, v jeho útrobách má najít ubytování dvojice SIM karet a 3 600mAh baterie. Operačním systémem má být Android 4.4 s grafickým prostředním MIUI 6. Xiaomi Redmi Note 2 má být prodáváno za 249 dolarů, což je v přepočtu asi 5 900 Kč bez DPH.

   

Xiaomi Redmi Note 2 však možná nebude jediným ve čtvrtek představeným modelem. Do série postupně vydávaných teaserů přidal čínský výrobce plakát se dvěma různě rozevřenými dlaněmi a textem „Na dům sestoupí dvojí požehnání“. Je tedy možné, že se ve čtvrtek dočkáme i očekáváného Xiaomi Mi5 nebo zcela jiného modelu.

    

Před nedávnem například čínská certifikace TENAA odhalila chystané zařízení od Xiaomi se 4,7“ HD displejem a čtyřjádrovým procesorem Leadcore. Zařízení má disponovat 1 GB operační paměti a LTE konektivitou, spekuluje se o ceně na hranici 65 dolarů (1 500 Kč bez DPH). Jsme zvědaví, čím nás nakonec Xiaomi ve čtvrtek překvapí. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).