Xiaomi koketuje s Microsoftem: Chystá nový tablet s Windows a bližší spolupráci

Smartphony společnosti Xiaomi vždy nabízejí velmi dobrý poměr cena/výkon. V tomto ohledu si vedl dobře také první tablet této společnosti – Mi Pad (recenze). Ten nabízí slušnou hardwarovou výbavu a zpracování, jediné v čem tento model zaostává je špatná stabilita a odladěnost systému Android. Podle posledních spekulací představí Xiaomi v následujících měsících nový tablet, který bude ovšem pohánět operační systém Windows 10. Zatím ještě není upřesněno, zda se bude jednat o plnohodnotnou verzi nebo pouze o mobilní systém.

 
Xiaomi Mi Pad je zatím jediným tabletem společnosti

O parametrech chystaného zařízení zatím není známo vůbec nic. Podle spekulací by mělo dojít k představení ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Dost možná se dozvíme další informace 16. srpna. Na tento den je totiž naplánováno představení nové verze systému MIUI, což je značně graficky i funkčně vylepšený Android.

Bližší spolupráci mezi Microsoftem a Xiaomi potvrdil na svém twitterovém účtu víceprezident pro operační systémy Joe Belfiore. Podle zprávy by měl Microsoft brzy spustit v Číně svůj Insider Program právě pro smartphony Xiaomi. Zatím není jisté, zda se postupně dočkají zařazení do tohoto programu i jiní výrobci. Belfiore také napsal, že systém běží na zařízeních Xiaomi velmi dobře. Už před časem jsme vás informovali o tom, že se nadšencům z početné komunity povedlo rozjet mobilní verzi Windows 10 na smartphonu Mi4 právě od Xiaomi. My se na tuto spolupráci dvou gigantů velmi těšíme a co vy?

Autor článku
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku