Domů » Bleskovky » Xiaomi se toho nebojí. Marže chtějí držet na rekordně nízké hranici

Xiaomi se toho nebojí. Marže chtějí držet na rekordně nízké hranici

Čínská společnost Xiaomi si svou pověst vybudovala na kvalitních smartphonech za přijatelnou cenu. Poctivá kontrukce a design, vlastní nadstavba a nízké ceny získaly společnosti fanoušky po celém světě. Těchto cen mohli v Xiaomi dosáhnout nejen díky tomu, že sídlí v čínském městě Šen-čen, které je technologickým pupkem světa, ale také velmi nízkými maržemi.

Ty chce Xiaomi i nadále držet velmi nízko. Ačkoli se jedná o velmi pozitivní zprávu pro zákazníky, jistě to nepotěší nezanedbatelné množství akcionářů, kteří by samozřejmě rádi viděli marži co nejvyšší. Byznys Xiaomi je ovšem postaven trochu jinak. Úvodní cena je sice velmi nízká, nicméně podpora pro jednotlivá zařízení je nadstandardně dlouhá. Jak klesá cena součástek, tak úměrně tomu roste také marže.

S rekordně nízkou marží nejdál dojdeš

Závazek držet marži pod hranicí pěti procent je nicméně pro akcionáře hodně silná káva. Aby Xiaomi mohlo i nadále zvyšovat své zisky, musí prodávat ve stále vyšších objemech. To pro čínského draka může být velkou výzvou, nicméně mu to také může zlomit vaz.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. Xiaomi je pro mě velmi sympatický výrobce… vcelku kvalitní čína, podpora neuvěřitelná, cena hodně nízká… návrh řešení výřezu až originálně inteligentní (škoda, že nerealizovali)… ale ten jejich trend snižování kapacit akumulátorů u některých svých tel. mě trochu zneklidnil…

  • Trochu mě štve recyklací starých komponent jako microUSB, ale zas někde tu cenu srazit musí

  • MicroUSB je asi tak poslední věc, která by mi vadila… jinak nemyslím si, že by se na tom dalo něco ušetřit, spíše čekají na okamžik, kdy to bude mít opravdu smysl dát USB-C tj. až ho bude mít drtivá většina přístrojů…

  • bkf1: No pro USB-B už opravdu není místo…

  • uni, nerob (zase) zo seba blba. a vobec, toto nie je tvoja kategoria telefonov.

  • Jo, docela legrace slyset od bazaristu, pro ktere technologie je dnes misto:D

 2. Poctivá kontrukce , mate tu malu chybicku. Inak Xiaomi drzim palce, nemam od nich fon ale vela ludi z okolia si ho chvalia.

 3. Tak momentálně máme v rodině všichni Xiaomi. Manželka MI6s Plus, dcera Redmi 5 Plus, Syn Redmi Note 4 a já Mi MIX, takže značce Xiaomi přeji velmi velmi dlouhou dobu působnosti v mobilním světě. Za mě to je jednička.

 4. Máme v rodině tři mobily od Xiaomi a zatím naprostá spokojenost

 5. Před pár měsíci jsem si po kolapsu mého předchozího telefonu koupil Xiaomi Redmi Note 5A Prime. A nelituji. Za těch málo korun je to super mobil.

 6. A co na to dělník co tam dělá….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).