Domů » Bleskovky » Xiaomi se toho nebojí. Marže chtějí držet na rekordně nízké hranici

Xiaomi se toho nebojí. Marže chtějí držet na rekordně nízké hranici

Čínská společnost Xiaomi si svou pověst vybudovala na kvalitních smartphonech za přijatelnou cenu. Poctivá kontrukce a design, vlastní nadstavba a nízké ceny získaly společnosti fanoušky po celém světě. Těchto cen mohli v Xiaomi dosáhnout nejen díky tomu, že sídlí v čínském městě Šen-čen, které je technologickým pupkem světa, ale také velmi nízkými maržemi.

Ty chce Xiaomi i nadále držet velmi nízko. Ačkoli se jedná o velmi pozitivní zprávu pro zákazníky, jistě to nepotěší nezanedbatelné množství akcionářů, kteří by samozřejmě rádi viděli marži co nejvyšší. Byznys Xiaomi je ovšem postaven trochu jinak. Úvodní cena je sice velmi nízká, nicméně podpora pro jednotlivá zařízení je nadstandardně dlouhá. Jak klesá cena součástek, tak úměrně tomu roste také marže.


S rekordně nízkou marží nejdál dojdeš

Závazek držet marži pod hranicí pěti procent je nicméně pro akcionáře hodně silná káva. Aby Xiaomi mohlo i nadále zvyšovat své zisky, musí prodávat ve stále vyšších objemech. To pro čínského draka může být velkou výzvou, nicméně mu to také může zlomit vaz.


Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
bkf1
Uživatel
bkf1

Xiaomi je pro mě velmi sympatický výrobce… vcelku kvalitní čína, podpora neuvěřitelná, cena hodně nízká… návrh řešení výřezu až originálně inteligentní (škoda, že nerealizovali)… ale ten jejich trend snižování kapacit akumulátorů u některých svých tel. mě trochu zneklidnil…

svank
Anonym
svank

Trochu mě štve recyklací starých komponent jako microUSB, ale zas někde tu cenu srazit musí

bkf1
Uživatel
bkf1

MicroUSB je asi tak poslední věc, která by mi vadila… jinak nemyslím si, že by se na tom dalo něco ušetřit, spíše čekají na okamžik, kdy to bude mít opravdu smysl dát USB-C tj. až ho bude mít drtivá většina přístrojů…

uni
Uživatel
uni

bkf1: No pro USB-B už opravdu není místo…

lololol
Anonym
lololol

uni, nerob (zase) zo seba blba. a vobec, toto nie je tvoja kategoria telefonov.

q
Anonym
q

Jo, docela legrace slyset od bazaristu, pro ktere technologie je dnes misto:D

shd
Anonym
shd

Poctivá kontrukce , mate tu malu chybicku. Inak Xiaomi drzim palce, nemam od nich fon ale vela ludi z okolia si ho chvalia.

stm01
Uživatel
stm01

Tak momentálně máme v rodině všichni Xiaomi. Manželka MI6s Plus, dcera Redmi 5 Plus, Syn Redmi Note 4 a já Mi MIX, takže značce Xiaomi přeji velmi velmi dlouhou dobu působnosti v mobilním světě. Za mě to je jednička.