Domů » Bleskovky » Xiaomi představí 29. června nové zařízení, pravděpodobně tabletofon Redmi Note 2

Xiaomi představí 29. června nové zařízení, pravděpodobně tabletofon Redmi Note 2

Generální ředitel Xiaomi Lei Jun na čínské síti Weibo prozradil, že jeho společnost představí 29. června nové zařízení Note. Letos v lednu již byly představeny tabletofony Xiaomi Mi Note a Mi Note Pro, na konec června je tak nejspíše naplánován příchod druhé generace tabletofonu Redmi Note (recenze).

  

Parametry chystané novinky unikly již letos v únoru díky čínské certifikační autoritě TENAA, bude se jednat o zařízení nižší střední třídy, které by mělo zaujmout především cenou. Úhlopříčka displeje má zůstat na 5,5″, rozlišení však naroste na Full HD, což zajistí slušnou jemnost 400 ppi.

   

Výkon má zajišťovat čipset MediaTek MTK6795, snímky mají pořizovat fotoaparáty o rozlišení 13 a 5 megapixelů. Operačním systémem bude Android 5.1 Lollipop s nadstavbou MIUI. Zbývá tedy zahájit odpočet a věřit, že Xiaomi jako obvykle rozumně nastaví cenu. Příjemným překvapením by také byla podpora tuzemských frekvencí LTE. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Martin P. (neregistrovaný)

    ..Jako obvykle rozumně nastaví cenu… Xiaomi Mi Note a Mi Note Pro, mělo snad rozumně nastavenou cenu?

  2. Normálne by som mal strach o firmu v ktorrj teraz zakotví, aby tam zas nebol ako trojsky kôň pre ľahšie odkúpenie Microsoftom.

    • Martin P. (neregistrovaný)

      ble..!? Co to je offtopic? MS těžko s WP uspěje v Číně pokud většina služeb MS je Velkým čínským firewallem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).